14 aktorów, którzy potraktowali swoje role zbyt serio.

Christian Bale

Aktor Christian Bale, dla roli w filmie „Mechanik”, stracił tak dużo kilogramów, że zaczęło to być niebezpieczne dla jego zdrowia. Ostatecznie, twarda głodówka nie opłaciła się, film został okrzyknięty klapą, m.in przez amerykański serwis Box Office.

Sylvester Stallone

Sylvester Stallone nalegał, aby zadawać mu prawdziwe ciosy, podczas kręcenia filmów „Rocky”. Skończyło się na złamanych żebrach i uszkodzeniu serca, podczas kręcenia „Rocky IV”.

Tom Hanks

Aby zagrać pracownika firmy Fedex, który zostaje rozbitkiem na bezludnej wyspie, Tom Hanks stracił prawie 25 kilogramów, spędzając tygodnie zanurzony po szyję w wodzie. Aktor złapał niebezpieczną infekcję, która doprowadziła niemal do zatrucia krwi. Skończyło się operacją. W tym jednak przypadku, ciężka praca opłaciła się, Tom Hanks otrzymał Złoty Glob.

Jim Carrey

Dla jednej ze swoich poważniejszych ról, Jim Carrey, który znany jest z filmów komediowych, odizolował się od rodziny i przyjaciół, aby jak najlepiej oddać rolę Andy’ego Kaufmana w filmie „Człowiek z kosmosu”. Jednak nie sprzedano tak wiele biletów na ten film, jak oczekiwano.

Joaquin Phoenix

Czy wiedziałeś, że przez pewien czas Joaquin Phoenix, odwiedzał programy talk show ze swoją zarośniętą brodą i deklarował, że rzuci aktorstwo, aby zostać raperem, i to wszystko dla roli filmowej w „Jestem jaki jestem”? Tak jednak było i można stwierdzić, że to nieco dziwny sposób na otrzymanie roli.

Robert DeNiro

Robert DeNiro tak bardzo poświęcił się do roli w filmie „Przylądek strachu”, że pozwolił dentyście zniszczyć sobie zęby za kilkadziesiąt tysięcy dolarów, tak, aby wyglądał na mężczyznę, który spędził długie lata w więzieniu. Chyba się opłacało, bo za rolę Maxa Cady, DeNiro dostał Złotego Globa.

Reklama

Heath Ledger

Aby stać się Jokerem w filmie „Czarny Rycerz”, Heath Ledger spędził miesiąc w pokoju hotelowym, aby doskonalić złowieszczy śmiech złoczyńcy. Ponoć, prowadził także dziennik wypełniony szalonymi zapiskami, nazywany osobistym pamiętnikiem Jokera. Za tę rolę otrzymał wiele nagród (już pośmiertnie), między innymi Złoty Glob dla najlepszego aktora drugoplanowego.

50 CENT

Raper 50 CENT stracił prawie 24 kilogramy w filmie „All things fall apart”, aby zagrać piłkarza chorego na raka. Zdjęcia wychudzonego rapera skłoniły wiele osób do stwierdzenia, że 50 Cent zasłużył na Oscara, jednak ostatecznie film nie stał się zbytnio popularny.

Natalie Portman

Natalie Portman schudła prawie 10 kilogramów i ćwiczyła cały rok, aby oddać postać baleriny w filmie „Czarny łabędź”.

Halle Berry

Aby dostać rolę w swym pierwszym filmie „Malaria”, Halle Berry nie kąpała się przez dwa tygodnie.

Meryl Streep

Dla roli w filmie „Koncert na 50 serc”, Meryl Streep uczyła się grać na skrzypcach sześć godzin dziennie, codziennie przez miesiąc.

Kate Winslet

Kate Winslet była tak skupiona na swojej oskarowej roli w „Lektorze”, że zajęło jej miesiąc, aby dojść do siebie.

Nicolas Cage

Aby przygotować się do roli alkoholika w filmie „Zostawić Las Vegas”, Nicolas Cage filmował siebie w stanach nietrzeźwości, aby móc później odtworzyć swoje zachowanie podczas gry aktorskiej.

Channing Tatum i Matthew McConaughey

Aby uzyskać super gładkie klatki piersiowe w filmie „Magic Mike”, zarówno Channing Tatum i Matthew McConaughey spędzili długie godziny w salonie piękności na woskowej depilacji torsów.

To się nazywa poświęcenie.

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu