14 sławnych aktorów, którzy nigdy nie zdobyli Oscara!

Podczas gdy sama statuetka Oscara może zostać sprzedana za jedyne 1 USD, zdobycie Oscara jest uważane za najbardziej prestiżowe trofeum. Absolutną rekordzistką jest Katharine Hepburn, która wygrała 4 razy, ale niektórzy aktorzy spisywali się bezprecedensowo dobrze i nadal nie dostali uznania.

Znaleźliśmy 14 aktorów, którzy podbili serca widzów, ale nigdy nie zdobyli Oscara. I na koniec możesz dowiedzieć się o prostej teorii, która rzuca światło na to, dlaczego nigdy nie trzymali złotej statuetki.

1. Jake Gyllenhaal

2. Jim Carrey

3. Ryan Gosling

4. Edward Norton

5. Michelle Pfeiffer

6. Michael Keaton

Reklama

7. Steve Buscemi

8. Sir Ian McKellen

9. Laura Linney

10. Ralph Fiennes

11. John Malkovich

12. Jamie Lee Curtis

13. Keanu Reeves

14. Bruce Willis

Teoria, która wyjaśnia, dlaczego nigdy nie dostali Oscara.

Istnieje teoria, według której „dobrzy faceci” nie zdobywają Oscarów. Aby lepiej to zrozumieć, spójrzmy na przykład Leonarda DiCaprio, który nie zdobył Oscara od ponad 20 lat. Po 5 nieudanych nominacjach zmienił strategię. Przestał być zdystansowanym facetem, którego można podziwiać i dostał rolę skauta, który zaprasza nas w podróż z nim.

Ta teoria nazywa się kontinuum Pitta-Hanksa i według niej „pozytywny bohater” to osoba, która nie pozwoli ci poczuć świata tak, jak on. Ten typ aktora może być niezwykle utalentowany i popularny, ale będzie miał bardzo małe szanse na zdobycie tej nagrody. To tylko teoria, ponieważ jest dużo zaprzeczających przykładów.

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu