15 fascynujących zakątków świata, których prawdopodobnie nigdy nie zdołasz zwiedzić – część 2.

Zapoznałeś się już z pierwszą siódemką niewiarygodnie interesujących miejsc, które pozostają niedostępne dla większości współczesnych turystów? Nadszedł czas na poszerzenie listy tajemniczych zakątków świata, które możemy oglądać dziś tylko na zdjęciach. Niejeden zamożny podróżnik marzył o tym, by znaleźć sposób na ich odwiedzenie, lecz nie bez powodu pozostają obecnie poza naszym zasięgiem. Prezentujemy kolejną porcję ciekawostek na temat zakazanych zakątków naszej planety!

8. Motuo, Chiny, Tybetański Region Autonomiczny

Nie istnieje droga prowadząca do świętej ziemi buddystów. Każdy, kto za wszelką cenę pragnie ujrzeć na własne oczy piękno tego niezwykłego miejsca, zmuszony jest dotrzeć do niego pieszo, pokonując dzikie górskie szlaki i niemal surrealistyczny 200-metrowy most, zawieszony nad bezkresną przepaścią.

9. Pustynia Danakilska, Etiopia

Granice Etiopii to tereny zmagające się z koszmarem nieustającej wojny, która czyni jej okolice niedostępnymi dla turystów. Naukowcy przypuszczają, że to właśnie dzisiejsza Etiopia była niegdyś miejscem występowania hominidów – naszych przypuszczalnych przodków. Na terenie Pustyni Danakilskiej odnaleziono szczątki Lucy, przedstawicielki Australopithecus afarensis.

10. Piwnica, w której przechowywany jest przepis na Coca-Colę, Georgia

Podobno żyją obecnie jedynie 2 osoby, znające sekret tego legendarnego napoju i nigdy nie podróżują w tym samym czasie jednym samolotem. Bezcenna receptura, ukryta w jednej z siedzib Coca-Coli, strzeżona jest przy pomocy szeregu zaawansowanych technicznie zabezpieczeń.

11. Autonomiczna Republika Góry Athos, Macedonia, Grecja

Malownicza góra jest w rzeczywistości ośrodkiem 20 wyjątkowej urody klasztorów, położonych w bajkowej scenerii. Niestety, ten piękny widok niedostępny jest dla przedstawicielek płci pięknej – złamanie tego zakazu grozi karą pozbawienia wolności.

12. Kronsztad, Rosja

Ufortyfikowane miasto portowe w Zatoce Fińskiej powstało w celu ochrony położonego na wschód Petersburga. Jego oryginalny układ przestrzenny przyciąga obecnie wielu turystów z całego świata – niestety, obejrzeć możemy dziś jedynie port. Większość fortów została zamknięta w trosce o bezpieczeństwo zwiedzających.

13. Mieżgorie, Rosja

To jedno z najlepiej strzeżonych, zamkniętych miast Rosji. W przeciwieństwie do pozostałych, nie mieści się w nim żaden ośrodek badawczy, baza militarna ani elektrownia atomowa. Tajemnicze miasto jest źródłem wielu lokalnych legend – podejrzewa się, że na jego terenie powstaje obecnie podziemna stolica Baszkortostanu.

Reklama

14. Instytut badawczy HAARP, Stany Zjednoczone

Program wojskowych badań naukowych, rozpoczętych na Alasce (w okolicy miejscowości Gakona) w 1997 roku, od początku stanowi źródło wielu teorii spiskowych. 13 hektarów niezamieszkanej doliny przyciąga ciekawskich turystów widokiem pola anten badawczych i rozmaitych urządzeń diagnostycznych.

15. Bohemian Grove, Kalifornia

The Bohemian Club, prywatny klub męski w San Francisco, już od 1899 roku regularnie gości na swoim terenie (11 tys. metrów kwadratowych) najbardziej wpływowe osobistości z całego świata. Faktyczny cel działalności stowarzyszenia objęty jest tajemnicą, co w naturalny sposób przyczyniło się powstania wielu niepokojących podejrzeń. Dziennikarze nigdy nie mieli wstępu do Bohemian Grove.

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu