25 uroczych zdjęć polnych myszy, wykonanych przez Dean’a Mason!

imo że żywotność polnych myszy wynosi zaledwie 18 miesięcy, ich dni są pełne przygód. Będąc najmniejszym gryzoniem w Europie, jedynym ssakiem brytyjskim, mają ogon, który daje im możliwość chwytania łodyg roślin, gdy poruszają się przez długą roślinność. I prawdopodobnie żaden fotograf nie złapał tych małych akrobatów w tak uroczych momentach, oprócz Dean’a Mason z Dorset, w Wielkiej Brytanii.

53-latek jest fotografem od 17 roku życia. „Przez ostatnie 20 lat byłem oddanym fotografem dzikiej przyrody i cieszyłem się każdą jego chwilą.” – powiedział Dean. „Dzika przyroda fascynuje mnie z wielu powodów: zawsze jest wyzwaniem i dobrze sobie radzę z wyzwaniami. Uwielbiam spokój i ciszę natury, a zawsze cierpiałem z powodu lęku, więc spędziłem tysiące godzin sam z naturą i moim aparatem fotograficznym, zawsze uważałem, że jest terapeutyczny i uspokajający.”

„Fotografowanie myszy polnych jest fascynujące. Mogą być niewiarygodnie szybkie i stanowią wyzwanie do sfotografowania.” – kontynuował pan Mason. „Są niewiarygodnie akrobatyczne i przyjemne do oglądania, zawsze nadając im znaczenie! Nigdy nie wstydzą się pozować do aparatu i dlatego setki fotografów korzysta z okazji, aby odwiedzić nas na naszych warsztatach fotograficznych w Dorset.”

Instagram: @deanmason.wow

1.

2.

3.

4.

5.

6.

Reklama

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

21.

22.

23.

24.

25.

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu