26 zdjęć z serii „Invisible Jumpers”, która zajęła 5 lat i tysiące godzin dziania!

Joseph Ford to ambitny fotograf, który spędziłem 5 lat, tworząc te obrazy z niestandardowymi ubraniami dzianymi przez niesamowitą artystkę, Ninę Dodd.

„Projekt rozpoczął się, gdy pokazała mi sweter oparty na pokrowcach na autobusy Brighton.” – powiedział Ford. „To była zbyt dobra okazja do przegapienia, więc znaleźliśmy przyciągającego wzrok modela i sfotografowaliśmy go w autobusie. Byłem tak zadowolony z rezultatu, że wpadłem na więcej pomysłów na kamuflażowe swetry i seria się rozwinęła.”

Każde z tych zdjęć zabrało kilka dni lub tygodni na badanie i planowanie, a Nina spędzała tygodnie, a czasem miesiące na drutach dla każdego z nich. „Zasadniczo zacząłem od pomysłu: czy mogę sfotografować kogoś wtapiającego się w klif?Następnie szukałem idealnej lokalizacji.” – opowiada fotograf. „Lokalizacje muszą być przyciągające wzrok, ale wystarczająco proste, aby można je było robić na drutach. Muszą też być miejscami, które nie zmienią się zbyt szybko, ponieważ dzianie zajmuje kilka tygodni. Byłoby okropnie przygotować sweter, a następnie nie byłby w stanie zrobić zdjęcia, ponieważ lokalizacja została rozebrana.”

„Po znalezieniu lokalizacji fotografuję osobę stojącą w miejscu, w którym chciałbym, aby model był na ostatnim zdjęciu. Rysuję zdjęcie zwiadowcze i adnotuję je różnymi kolorami i wzorami, aby Nina mogła zaplanować pracę na drutach. Często na jednym zdjęciu znajduje się 10 lub 12 różnych odcieni przędzy i do 24 kulek wełny w jednym czasie dla bardziej skomplikowanych wzorów.” – dodaje Ford.

Po 5 latach i ponad tysiącu godzin dziania projekt został opublikowany w formie książkowej przez Hoxton Mini Press.

Instagram: @josephfordphotography

1.

2.

3.

4.

5.

6.

Reklama

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

21.

22.

23.

24.

25.

26.

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu