30 ilustracji, które zacierają granicę między rysunkiem a rzeczywistością!

Włoski artysta Luigi Kemo Volo jest prawdopodobnie najbardziej znany ze swoich fotomontaży, w których wprowadza bohaterów Disneya do prawdziwego życia, ale używa też innych genialnych sposobów zabawy z perspektywą. Na przykład inne ilustracje Luigiego, te, które jeszcze nie stały się rzeczywistością, są równie zabawne. Artysta sprawia, że ​​wchodzą w interakcje z prawdziwymi przedmiotami: ołówkami, zapalniczkami itp. Bardzo fajne jest również to, że jego prace zawsze pamiętają o postaci, którą przedstawiają.

Od dziecka Luigi zawsze kochał filmy Disneya i był wielkim fanem wielu postaci. Bardzo pasjonował się rysowaniem – komiksami i animacjami. Jednak fortuna nie zawsze była po stronie Kemo, ponieważ jego twórcze pragnienia były trudne do spełnienia ze względu na ograniczenia finansowe. Karierę zawodową rozpoczął jako pełnoetatowy barman, a także miał kilka dziwnych prac w niepełnym wymiarze godzin jako fotograf na różnych ceremoniach lub w kampaniach reklamowych. W sferę sztuki wszedł w 2002 roku, kiedy zaczął zajmować się sztuką uliczną, a później pracował także jako pisarz. 10 lat później rozpoczął swoją podróż w głąb fotografii, a w 2014 r. został niezależnym ilustratorem.

„Kiedy próbuję wybrać postać do mojego nowego rysunku, zwykle pozwalam, aby mój nastrój wybrał jedną.” – powiedział Luigi. „Długo wpatruję się w czystą kartkę papieru, myśląc sobie: jaka zabawa może im się przydarzyć? Naprawdę nie wiem, jak opisać mój styl. Próbuję tylko zilustrować obraz, który przychodzi mi do głowy.” – wyjaśnił artysta. „Ponieważ jestem grafikiem, wiele razy moja praca staje się trochę powtarzalna i nudna, dlatego przed snem poświęcam trochę czasu na tworzenie i relaks.”

Luigi dodał, że bardzo chętnie czyta komentarze osób, które lubią jego sztukę. „Niektórzy mówią mi, że moje prace wyglądają tak zabawnie, prawie dziecinnie i właśnie o to mi chodzi!”

Instagram: @luigi.kemo

1.

2.

3.

4.

5.

6.

Reklama

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

21.

22.

23.

24.

25.

26.

27.

28.

29.

30.

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu