30 influencerów, którzy zostali zawstydzeni za absurdalnie przesadną edycję zdjęć!

Wraz z mediami społecznościowymi pojawiły się filtry i wszechobecny problem braku bezpieczeństwa. Prawie wszyscy są już dobrze poinformowani o prawdzie ukrytej za zdjęciami na Instagramie, jednak to nie sprawiło, że nasze problemy zniknęły.

Często influencerzy dokonują dyskretnych zmian w swoich zdjęciach i trudno stwierdzić, czy są one prawdziwe, czy nie. Dlatego rzucanie od czasu do czasu nieco światła na tę kwestię stanowi ważne przypomnienie. Zdjęcia, które widzimy w mediach społecznościowych, są często wysoce wyselekcjonowane i nie odzwierciedlają rzeczywistości. Oprócz promowania nieosiągalnego obrazu ciała wśród swoich obserwujących, influencerzy, którzy używają filtrów, nieustannie psują własną samoocenę.

Ale nie tylko influencerzy używają tych filtrów upiększających. W badaniu przeprowadzonym w 2021 roku przez City University of London odkryto, że 90% kobiet w wieku od 18 do 30 lat korzysta z programów do edycji zmieniających wygląd. Większość kobiet odczuwa presję, aby wyglądać w określony sposób, a także potrzebę pokazania „idealnego życia”. Ta ciągła obsesja na punkcie naszego wyglądu może prowadzić do negatywnego obrazu ciała i problemów z samooceną, a w niektórych przypadkach może przyczynić się do rozwoju problemów ze zdrowiem psychicznym, takich jak depresja i lęki.

Mając to na uwadze, chcemy wam powiedzieć, że jesteście piękni tacy, jacy jesteście, a wszelkie cechy, które próbujecie ukryć, czynią was wyjątkowymi. Filtry sprawią, że będziesz wyglądać nierealistycznie, a w niektórych przypadkach nawet śmiesznie!

1.

2.

3.

4.

5.

6.

Reklama

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

21.

22.

23.

24.

25.

26.

27.

28.

29.

30.

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu