30 najbardziej pamiętnych zdjęć z Międzynarodowego Konkursu Fotografa Roku 2018!

Na wypadek, gdybyś kiedyś potrzebował przypomnienia, że ​​nasza planeta jest oszałamiająco pięknym miejscem, a niedawno ogłoszono piątego zwycięzcę konkursu fotografa krajobrazu roku, a zdjęcia nie zawodzą.

Wyselekcjonowani spośród blisko 3000 zgłoszeń wykonanych przez 863 fotografów, sędziowie mieli trudne zadanie zawężenia ich do ostatecznych zwycięzców. Ogólnym fotografem roku, opartym na zgłoszeniu co najmniej 4 zdjęć, był Adam Gibbs z Kanady. Ale co czyni wspaniałego fotografa krajobrazowego? Czy to wytrwałość? Doświadczenie? Szczęście? Pasja?

„Patrząc na zwycięskie portfolio Adama Gibbsa, widzimy różnorodność poglądów, zrozumienie światła i fachowe wykorzystanie kadrowania i kompozycji.” – wyjaśniają sędziowie. „Od piaszczystych anten do lodowych górskich miejsc, portfolio Adama pokazuje szereg tematów, niezbędny element, jeśli chodzi o przekonanie naszych sędziów, że jest on Międzynarodowym Fotografem Krajobrazowym Roku.”

Umiejętności Adama były doskonale uzupełniane przez bogate piękno jego rodzinnego kraju, w szczególności jego okolicy Vancouver Island. „To wyjątkowe miejsce.” – powiedział artysta. „Krajobraz jest wytrzymały i niezwykle wymagający, zwłaszcza w lasach. Kocham to. Jednak poza popularnymi kanadyjskimi skalistymi górami, reszta Kolumbii Brytyjskiej i samej Kanady jest bardzo niedoceniona, moim zdaniem, jako doskonałe miejsce na zdjęcia dla osób poszukujących surowych doświadczeń z dziką przyrodą.”

Zdobywcą nagrody Fotografii Roku na podstawie jednego obrazu jest Paul Marcellini z USA. Specjalizująca się w scenerii Florydy, artystyczne ujęcie pni drzew tworzących iluzję optyczną na bagnach było po prostu oszałamiające. „Wydaje mi się, że kocham każde miejsce, w którym spędzam trochę czasu, ale to bagna Florydy zawsze będą moim ulubionym miejscem do odkrywania.” – powiedział Paul. „Podoba mi się wyzwanie, jakim jest próba uporządkowania chaosu.”

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

Reklama

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

Reklama

20.

21.

22.

23.

24.

25.

26.

27.

28.

29.

30.

Reklama
Chcesz więcej?