30 niesamowite rzeźby z drewna wykonane z kawałków znalezionych na plażach!

Rzeźby z drewna nie są niczym nowym. Jednak ten artysta, Jeffro Uitto, który nosi nazwę „Knock on Wood” w mediach społecznościowych, ma nieograniczoną wyobraźnię w tak wyjątkowy sposób, że nawet można go porównywać z innymi. Wykorzystując różne kawałki drewna, najczęściej znalezione na plażach w stanie Waszyngton, USA, Jeffro twórczo przekształca je w rzeźby, które najczęściej przedstawiają zwierzęta – konie, orły, nosorożce, lwy i wiele innych.

„Na wybrzeżu w Waszyngtonie jest miejsce, w którym resztki natury otrzymują drugą szansę na sławę. Miejsce to Knock on Wood, a ja dokonuję magii.” – pisze Uitto na swojej stronie internetowej.

Rozpoczynając rzeźbę, Uitto ma początkowe wyobrażenie o tym, co zostanie zrobione, ale dostosowuje się w miarę postępu pracy. Nigdy nie wie dokładnie, co wyniknie z jego pracy. Jeffo mówi, że odkąd był dzieckiem, lubił zbierać drewno, zwłaszcza kłody dryfujące, które zostały pobite przez fale. Poprzez swoje kreacje artysta chce podkreślić, że każdy obiekt ma swoje „życie”. Życie, które można przekazać jako dzieło sztuki.

Większość narzędzi Jeffro jest wykonana ręcznie przez samego artystę, co jest często zaskakujące dla odwiedzających, którzy natknęli się na jego sklep w pobliżu historycznego hotelu Tokeland. Jednak gdy już lepiej poznasz artystę, zdasz sobie sprawę, że nie tylko narzędzia niestandardowe nie są zaskakujące, ale w rzeczywistości są oczekiwane. Oczywiste jest, że Jeffro Uitto jest artystą, który płonie gorąco nieodłączną pasją do swojego rzemiosła, a jego rzeźby to potwierdzają.

„To tylko inspiracja naturą, miłość, ciekawość tematów i nieskończoność materiałów. Ważne jest, aby zwrócić uwagę na te zwierzęta, ich tajemnicze piękno i tragiczne wyginięcie, z jakim się spotykają.” – powiedział artysta.

Instagram: @jeffro_art

1.

2.

3.

4.

5.

6.

Reklama

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

21.

22.

23.

24.

25.

26.

27.

28.

29.

30.

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu