30 oszałamiających zdjęć kotów rasy Maine Coon, które musisz zobaczyć!

Matka Natura lubi sprawiać, że niektóre z jej stworzeń są… duże. Duże drzewa, duże kwiaty, duże owoce i wreszcie duże zwierzęta. Natura nie lubi być wyprzedzana przez nic innego, więc kiedy zdecydowała się stworzyć zwierzę, które mogłoby stać się potencjalnym kandydatem do nagrody „Ulubiony zwierzak”, zrobiła wszystko, aby było jak największe. Wpisz: kot Maine Coon!

Koty Maine Coon są znane ze swoich rozmiarów — były uważane za największą udomowioną rasę kotów przed wprowadzeniem kota Savannah i nadal posiadają tytuł największej rasy niehybrydowej! A jeśli zastanawiasz się, skąd wzięła się ich nazwa, jak zapewne już się domyśliłeś, ich korzenie sięgają Maine, gdzie od 1985 roku są oficjalnymi kotami stanowymi. Zgadza się — ta rasa pochodzi z Ameryki Północnej!

Ale nie daj się zwieść ich ogromnym rozmiarom — te duże koty są tak łagodne i kochające, że są uznawane za wzorowe koty na kolana i fantastycznych towarzyszy zabaw dla dzieci. Co więcej, są to bardzo łagodne zwierzęta, które nie mają nic przeciwko dzieleniu się swoją przestrzenią, o ile od czasu do czasu domagają się poświęcenia im wystarczająco dużo uwagi. Przydomek „delikatni giganci” pasuje do nich jak ulał!

Pomimo swoich dużych puszystych rozmiarów, Maine Coony wcisnęły się do naszych serc! Więc jeśli również podzielasz szaloną miłość do tych wielkich kotów, to jest twój szczęśliwy dzień: postanowiliśmy poświęcić cały post zdjęciom Maine Coonów!

1.

2.

3.

4.

5.

6.

Reklama

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

21.

22.

23.

24.

25.

26.

27.

28.

29.

30.

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu