30 szczęśliwe ujęcia zrobione przez najlepszego ulicznego fotografa na świecie.

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak brzmiałaby rozmowa pomiędzy obecnym tobą a starym? Kiedy się starzejemy, wielu z nas traci kontakt z swoim wcześniejszym „ja”. Urodzony w Hiszpanii i pochodzący z Norwegii artysta Pau Buscato, jednak ceni sobie związek ze swoim wewnętrznym dzieckiem i ma nadzieję, że nigdy go nie straci. „Hopscotch” to jego seria zdjęć, która ma na celu uchwycenie świata przez pryzmat dziecięcej wyobraźni i zabawy.

„Gra w klasy nie jest czymś, co zaplanowałem.” – powiedział Pau. „Po prostu zacząłem robić uliczne fotografie tak, jak lubiłem najbardziej, bez wymuszania jakichkolwiek motywów. Byłem otwarty na wszystko, co moje oczy zobaczyły w każdej chwili. Jeśli wynikiem tego jest żartobliwy widok naszego codziennego życia, to po prostu dlatego, że to jest kim jestem.”

Jego podejście do fotografii ulicznej wydaje się bardzo intuicyjne. „To bardzo otwarty proces, który wymaga pełnej świadomości i świeżości oczu, aby zobaczyć zwykłe rzeczy z naszego codziennego życia nie tylko tym, czym są, ale także tym, czym mogły stać się, gdy zostały sfotografowane.”

„Wyzwaniem pracy opartej na spontaniczności i intuicji jest to, że czasami czujesz się zagubiony, nie wiedząc, co robić i gdzie się udać.” – powiedział Buscato. „Wciąż wolę to od podejścia „wszystko idzie zgodnie z planem”, może dlatego, że ten otwarty proces daje mi poczucie odkrywania.”

Zdjęcia Pau zostały zrobione podczas jego międzynarodowych podróży do Wielkiej Brytanii, USA, Indii i innych tętniących życiem krajów. „Bardzo podobają mi się ulice Londynu i Nowego Jorku. Gdyby zakwaterowanie nie było tak drogie, zdecydowanie spędziłbym więcej czasu.”

„To dla mnie gra, a miasto jest moim placem zabaw, a gdy dorośniemy, tracimy poczucie zabawy, budujemy ściany, by wyglądały na silniejsze, bardziej poważne, bardziej dorosłe, więc zostawiamy tę część nas. To co sprawiało, że byliśmy dziećmi, częścią, która przemieniła nasze podwórko w krainę czarów, a drzewo w fortecę, to umiejętność fantazjowania i patrzenia na to, co zwykłe i właśnie to jest istotną częścią mojej pracy.”

1.

2.

3.

4.

5.

6.

Reklama

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

21.

22.

23.

24.

25.

26.

27.

28.

29.

30.

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu