5 powodów dla których warto czytać.

1. Czytanie poszerza Twój zasób słownictwa.

Czytając, obojętnie co by to było, czy specjalistyczne branżowe czasopisma, czy książki, czy nawet codzienne brukowce – poszerzasz swój zasób słownictwa. Czytamy różnych autorów, a każdy z nich ma swój odrębny styl pisania co daje nam możliwości rozwoju. Możemy wzorując się na nich wykorzystać to np. podczas pisania testu czy egzaminu z języka polskiego.

2. Czytanie uczy myślenia.

W książce znajdziemy tylko czarny druk na białym papierze i nic więcej. Książki zmuszają do wyobrażenia sobie wszystkiego co tam znajdziemy. Pobudzają nieużywane części mózgu.

3. Czytanie poprawia pamięć.

Fabuły są zazwyczaj wielowątkowe więc żeby połapać się kto, kiedy, gdzie, z kim i dlaczego nasz mózg musi się wysilić. Takie treningi zwiększają możliwość przyswajania w krótszym czasie większej ilości wiedzy.

4. Czytanie zwiększa kreatywność.

creativityillo

 

Książki dostarczają mnóstwo pomysłów. Możesz podpatrzyć coś u bohatera książki i wcielić w swoje życiu, ale też najzwyklej w świecie zainteresowany tym, co czytasz stworzyć własny, oryginalny pomysł.

5. Czytanie poprawia koncentrację.

Czytając ćwiczysz swoją koncentrację. Skupienie swojej uwagi przez dłuższy czas nie jest łatwą rzeczą. Czytanie w znacznym stopniu poprawia tą umiejętność.

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu