7 najpiękniejszych gatunków lisa na Świecie.

1. Fenek.

Fenek występujący naturalnie w Afryce Północnej i na Saharze, wyróżnia się charakterystycznymi dużymi uszami, dzięki którym nie tylko genialnie słyszy, ale także pomagają mu ochładzać temperaturę ciała. Kremowe futro odbija promienie słoneczne w ciągu dnia, dzięki czemu nie jest mu gorąco, za to w nocy nie pozwala mu zmarznąć.

2. Lis rudy.

Lis rudy to największy, powszechnie występujący i w rezultacie najbardziej różnorodny gatunek lisów. Można je spotkać na całej półkuli północnej i w Australii. Są bardzo zwinnymi myśliwymi i dobrymi skoczkami – potrafią przeskoczyć nawet 2 metrowy mur!

3. Lis marmurowy.

Lis o tym umaszczeniu nie występuje normalnie w naturze, a jedynie jest hodowany ze względu na zapotrzebowanie ludzi na takie futra.

4. Lis wirginijski.

Lis wirginijski zamieszkujący Amerykę Północną, wyróżnia się czarną pręgą na ogonie. To jedyny z psowatych posiadający zdolność wspinaczki na drzewa.

5. Lis srebrny.

Lis srebrny to w rzeczywistości ten sam gatunek co lis rudy – różnią się jedynie pigmentami sierści. Lis srebrny to jeden z najcenniejszych lisów futerkowych.

6. Lis polarny.

Lis polarny zamieszkuje tereny koła podbiegunowego. Jego grube futro utrzymuje ciepło w temperaturach spadających nawet poniżej -94 stopni Celsjusza.

Reklama

7. Lis mieszany.

To kolejny wariant lisa rudego. Występuje w Ameryce Północnej.

źródło

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu