72-letnia mama urodziła swoje pierwsze dziecko, mimo że lekarze twierdzili, że „jest za stara”!

Chcielibyśmy przedstawić parę, która przeżyła razem 47 lat życia, zanim powitała w swojej rodzinie radosnego i dobrze rozwijającego się chłopczyka. To niesamowite wydarzenie uczyniło tę kobietę najstarszą kobietą w Indiach, która urodziła dziecko. Choć eksperci medyczni mieli poważne zastrzeżenia, ona i tak zdecydowała się na zabieg.

Po niesamowitej przygodzie bycia w związku małżeńskim przez 47 lat, obecnie 79-letnia Daljinder Kaur osiągnęła coś niesamowicie wyjątkowego. W wieku 72 lat została mamą zdrowego chłopczyka, co było wspaniałym rezultatem 2 lat determinacji w staraniach o dziecko.

W tym okresie poczuli silną potrzebę założenia własnej rodziny. Podczas gdy wielu ludzi po prostu zgodziło się z tym, co podarowało im życie i zrezygnowało z posiadania dzieci, Daljinder i Mohinder nie porzucili swoich marzeń. Ciągle mieli nadzieję na dziecko.

W 2013 roku Daljinder zdecydowała się udać do Krajowego Centrum Dziecięcego ds. Płodności, aby spróbować zapłodnienia in vitro. Udało się i zaszła w ciążę, zamieniając swoje marzenie w rzeczywistość.

Początkowo eksperci z kliniki leczenia niepłodności mieli wątpliwości co do Daljinder ze względu na jej wiek. Doktor Anurag Bishnoi, dzieląc się swoimi przemyśleniami z prasą, wspomniał: „Najpierw próbowałem uniknąć tej sprawy, ponieważ Daljinder była bardzo słaba, ale potem jej badania lekarskie były prawidłowe i mogła zajść w ciążę”.

Dodał: „Nasze osiągnięcia w zakresie zapłodnienia in vitro u starszych kobiet są dość dobre, ale nie każda jest w stanie zajść w ciążę. W jej przypadku ona również wyglądała na wyraźnie słabą, więc musiałem skierować ją do kardiologa, aby uzyskać zgodę na zabieg i szereg innych badań.”

Choć lekarze mieli odmienne zdanie, Daljinder podtrzymała wiarę w siebie i pragnienie posiadania dziecka. Jej determinacja w końcu okazała się tego warta.

Kiedy została mamą, nie potrafiła ukryć szczęścia. Wyznała: „Mogę teraz żyć szczęśliwie. Moje życie jest kompletne.” Dzięki temu niezwykłemu zwrotowi w swoim życiu stała się najstarszą kobietą w Indiach, która kiedykolwiek urodziła.

Można by pomyśleć, że historia Daljindera jest jedyna w swoim rodzaju, ale tak nie jest. Takie przypadki są niezwykle rzadkie, ale są inne kobiety takie jak ona. Na przykład Rajo, która od skromnych początków w małej wiosce w Indiach stała się jedną z najdłużej żyjących matek na świecie, rodząc pierwsze dziecko w bardzo zaawansowanym wieku.

Reklama

Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu