80-letni mężczyzna nie spał od sześciu dekad i wszyscy są zaskoczeni!

Ile nocy próbowałeś nie zasnąć, ucząc się lub pracując? Wszyscy wiemy, jak trudno jest dobrze wyspać się, zwłaszcza gdy wstajemy wcześnie rano, aby wykonać codzienną pracę. Niektórzy „szczęśliwcy” potrafią żyć bez snu. Tak jest w przypadku 80-letniego rolnika Thai Ngoc, który twierdzi, że nie śpi od ponad 60 lat i że nie wpływa to w żaden sposób na jego codzienne życie. Ten rolnik z pewnością zasługuje na wpis do Księgi Rekordów Guinnessa.

Przez lata ten Wietnamczyk znajdował się w centrum uwagi mediów w swoim rodzinnym kraju, ponieważ znaczenie snu dla utrzymania zdrowego życia jest bezdyskusyjne. Większość ludzi nie jest w stanie przeżyć nawet jednego dnia bez przynajmniej kilku godzin snu. Jednak ten 80-letni mężczyzna twierdził, że ostatnie sześćdziesiąt lat nie spał i nie stanowi to problemu dla jego zdrowia, a wręcz wygląda bardzo zdrowo.

Ponieważ Thai Ngoc nie zwrócił się o pomoc medyczną ani naukową, aby zaradzić jego schorzeniu, jedynymi osobami, które mogą potwierdzić tę rzeczywistość, są jego bliscy. Jego żona, dzieci, przyjaciele, sąsiedzi i znajomi stwierdzili, że nigdy nie widzieli go śpiącego. „Nie wiem, czy brak snu wpłynął na moje zdrowie, czy nie, ale nadal czuję się dobrze i mogę normalnie wykonywać prace rolnicze jak inni.” – powiedział w wywiadzie wietnamskim mediom Thanh Niên News.

Kiedy Thai miał 20 lat, cierpiał na intensywną gorączkę, która pozostawiła poważne skutki w jego organizmie, a jednym z nich była niezwykła niezdolność do spania. Rolnik ujawnił, że próbował różnych leków, domowych sposobów, najróżniejszych technik i sztuczek, ale bezskutecznie.

Chociaż w młodości wierzył, że jego bezsenność będzie przejściowa, stan ten utrzymuje się przez sześć dekad. W swoim rodzinnym kraju Thai Ngoc uważany jest za wyjątkowy cud. Jednak według niektórych źródeł medycznych istnieje możliwość, że osiemdziesięciolatek śpi w małych ilościach, nie będąc tego świadomym.

„Niektóre osoby cierpiące na bezsenność mają trudności z odróżnieniem stanu czuwania od snu, co oznacza, że 80-letni mężczyzna może doświadczać krótkich okresów snu w ciągu dnia, nie zdając sobie z tego sprawy. Te drzemki mogą wystarczyć, aby zapewnić mu funkcjonowanie.” – wyjaśnił dr Vikas Wadhwa z Sleep Services Australia.

Prawda jest taka, że nawet przy krótkich drzemkach przeżycie 60 lat bez pełnego snu w nocy wydaje się przeciętnemu człowiekowi niemożliwe.

Reklama

Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu