Artysta pokazuje kontrast między dwoma światami, w których obecnie żyją dzieci, łącząc zdjęcia!

Uğur Gallenkuş to artysta cyfrowy ze Stambułu. Tworzy kolaże, zestawiając ze sobą dwa obrazy, w tym prace niektórych z najbardziej nieustraszonych współczesnych fotoreporterów.

„Poprzez kontrastowanie obrazów różnych rzeczywistości, staram się pokazać szereg niezwykle istotnych kwestii, które mają wpływ na dzisiejsze dzieci: od wojny po ubóstwo, głód, handel dziećmi, pracę dzieci, dzieci-żołnierzy, imigrację, opiekę zdrowotną i edukację.” – powiedział Uğur. „Naruszenie podstawowych praw dziecka zmusiło mnie do opublikowania tej książki, która pokazuje dwie strony ludzkości, które wspólnie stworzyliśmy.”

„Jedno pytanie, które wszyscy w pewnym momencie zadajemy, zwłaszcza gdy rozumiemy, co to znaczy być rodzicem, brzmi: Jakie dziedzictwo zostawiamy dzieciom świata? Książka opiera się na Konwencji Narodów Zjednoczonych o prawach dzieci, obowiązującej od 1990 r., której celem jest przekazanie podstawowych praw, jakie każde dziecko powinno mieć, niezależnie od okoliczności i położenia geograficznego, poprzez te 50 kolaży. Każdy kolaż reprezentuje jedno z praw dzieci określonych przez ONZ i towarzyszą mu statystyki wskazujące na naglące realia, które zagrażają dzieciom na całym świecie.” – kontynuuje artysta.

„Mam nadzieję, że dzięki tej książce zainspiruję do zmiany świadomości dorosłych, zachęcając nas wszystkich do porzucenia naszej chciwości i ego i uczynienia świata lepszym miejscem dla dzisiejszych dzieci. Ta książka jest dedykowana wszystkim dzieciom na świecie: biednym lub bogatym, w krajach rozwiniętych lub nierozwiniętych, wykształconym lub niewykształconym, głodnym lub otyłym, martwym lub żyjącym.”

Instagram: @ugurgallen

1.

2.

3.

4.

5.

6.

Reklama

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

21.

22.

23.

24.

25.

26.

27.

28.

29.

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu