Artysta pokolorował 9 policyjnych zdjęć prawdziwych przestępców z lat 30. XX wieku!

Matt Loughrey jest artystą mieszkającym w Irlandii, który pracuje nad projektem „My Colourful Past”. Jednak teraz po raz pierwszy przywrócił do życia kolorowe zdjęcia różnych przestępców z lat 30. XX wieku. Zdjęcia zostały pobrane z policyjnej księgi identyfikacyjnej, jest to galeria prawdziwych przestępców z Newcastle-upon-Tyne aresztowanych za kradzież, włamanie, oszustwa i żebranie.

„Kolorystyka to gra cierpliwości i odkrywania faktów.” – powiedział Matt. „W pewnym kształcie lub formie istnieje ona od pojawienia się fotografii dzięki zastosowaniu kolorystyki chemicznej. W erze cyfrowej metody te od dawna zostały porzucone na rzecz dedykowanego sprzętu i oprogramowania. Pracuję z Wacom Mobile Studio Pro, aby stworzyć wszystko, od kolorowania po animację.”

„W 2016 roku moja praca została zauważona online przez WACOM. Uznali wartość tego, co podejmowałem i starali się wspierać i promować to, co robiłem. W następnym roku moja praca została opublikowana przez magazyn National Geographic. To, co początkowo było dla mnie szybko interesujące, stało się priorytetem.”

„W 2018 r. podjąłem się projektu, by ożywić setki więźniów do życia dla szanowanego australijskiego muzeum. Jest to największy projekt koloryzacji tego rodzaju, a szczegóły na ten temat zostaną wkrótce ogłoszone. Obecnie badam całą serię możliwości kolorowania i animacji, które ożywiają historyczne fotografie, od Ellis Island po wojnę secesyjną. Te konkretne projekty dotyczą wzajemności i edukacji łącznie.” – opowiada artysta. Więcej jego prac można znaleźć na Instagramie: @my_colorful_past

1. Thomas Orange

2. James Potter

3. James Hargreaves Jones

4. Thomas Boyd

5. James Lowrie

6. James Casey

Reklama

7. John Dodgson

8. Albert Dick

9. Thomas Giles

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu