Artysta spędził 10 lat fotografując rumuńską wieś, która wygląda jak z bajki!

Alex Robciuc w ostatnich latach sfotografował wschód i zachód słońca z różnych zakątków ukrytych przed krągłymi drogami lub nowoczesnymi miastami, w pięknym regionie zwanym Siedmiogrodem w Rumunii.

„Zdecydowałem się użyć pewnych technik fotografii i post-produkcji, aby podkreślić uczucia i nastroje, które osobiście odczułem w tych miejscach.” – powiedział Alex. „W tej serii sfotografowałem ufortyfikowane kościoły zbudowane przez Siedmiogrodzkich Sasów, górskie pastwiska, wioski, w których transport oparty jest na wole i wozie, przedstawiając pasterską sielankę Siedmiogrodu.”

„Nietrudno zrozumieć, dlaczego krajobraz Transylwanii pobudził wyobraźnię tylu pisarzy. Jak pisał angielski pisarz podróżniczy Patrick Leigh Fermor w 1934 roku: „Transylwania była znaną nazwą tak długo, jak pamiętam. Była to esencja i symbol odległej, liściastej, pół mitycznej dziwności; a na miejscu wydawało się, że jest jeszcze bardziej i bardziej obciążony urokami.” W moim cytacie dokonałem wyboru mojej pracy z zeszłego roku i mam nadzieję, że poczujesz magię także z tych krajów.”

Ciężka praca ostatnich 10 lat Alexa została nagrodzona przez Sony World Photography Awards 2019 – National Award, a wysiłek promowania jego rodzinnego hrabstwa na całym świecie otrzymał tytuł „Tourism Ambassador”.

Instagram: @alexrobciuc

1.

2.

3.

4.

5.

6.

Reklama

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

21.

22.

23.

24.

25.

26.

27.

28.

29.

30.

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu