Artysta szuka starych, zepsutych zegarków i zamienia ich części w rzeźby Steampunk!

Dan Tanenbaum jest przedsiębiorcą technologicznym o kreatywnej przewadze. Od około 20 lat jest kolekcjonerem doskonałych zegarków i zawsze fascynowała go zawiłości ruchów, które napędzają taką precyzję i dokładność.

Gdy zegarki zostaną zabrane do zegarmistrza, niektóre z tych niesamowitych elementów są odrzucane i wyrzucane. Dan chciał tchnąć nowe życie w te kawałki, pozwalając im żyć w innej formie.

„Kiedy wracam do domu z pracy, spędzam czas z rodziną, a potem idę do warsztatu majstrować przy różnych częściach zegarka.” – opowiada artysta. „Zacząłem budować miniaturowe motocykle wyłącznie przy użyciu tych części zegarka. Gdy kontynuowałem budowę tych maleńkich motocykli, zacząłem robić je coraz bardziej skomplikowane. Każde stworzenie zajmuje 30-50 godzin w zależności od wielkości i zawiłości kompilacji. W ciągu ostatnich kilku lat skupiłem się na inkrustowaniu różnych ikonicznych obiektów, takich jak czaszki, winylowe postacie, aparaty fotograficzne i postacie z „Gwiezdnych Wojen”. Dzięki niszowej postawie dla tych jedynych w swoim rodzaju kreacji steampunkowych, w dalszym ciągu koncentruję się na tworzeniu bardziej skomplikowanych prac w miarę ewolucji mojej sztuki.”

Instagram: @watchpartsmotorcycles

1.

2.

3.

4.

5.

6.

Reklama

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu