Artysta z Teksasu używa żywicy do tworzenia sztuki nie z tego świata!

Pat Rodriguez z Austin w Teksasie to człowiek o wielu talentach. Opisuje siebie jako piosenkarza, aktora głosów, dyrektora artystycznego animacji i twórcę. I sporo jego rzeczy przyciągnęło uwagę użytkowników Twittera na całym świecie. Mówiąc dokładniej, jego magiczne żywiczne kreacje wyglądają, jakby były zaczarowane przez nikczemne czarownice.

„Zawsze tworzyłem, choć na pewno zaczęło się od rysowania.” – powiedział Pat. „Mój styl ma tendencję do nieco większego zbliżenia się do makabry. Więc wszystko, co ma nieco tajemniczy charakter, jest dla mnie zawsze zabawne. Z żywicą i drewnem jest ten zgrabny wynik mieszania naturalności z czymś bardzo żywym. Masz wrażenie, że natura może przedstawić coś takiego, ale z niemal nieziemskim urokiem. To takie zgrabne medium, aby zobaczyć, jak będzie z nim oddziaływać faktura drewna.”

„Zazwyczaj tworzenie może trwać od 6 do 8 godzin, gdy trzeba wykonać całą rzeźbę, szlifowanie i polerowanie. Istnieje wiele nauk, które dotyczą tworzenia tego typu rzeczy.Od precyzyjnych pomiarów do mieszania związków chemicznych, może to być dość wymagający projekt. Nie wspominając o tym, jak drewno reaguje na rzeczy.” – kontynuuje artysta.

Ale te trudności są właśnie tym, dlaczego Pat kocha cały proces. „Poznawanie nowych rzeczy jest tym, co czyni to nagrodą. A także wymyślanie ciekawych sposobów na zmieszanie dwóch składników. Kiedy skończysz kawałek, natychmiast odczujesz ulgę, że tym razem coś poszło nie tak.”

Reklama

Chcesz więcej?