Artysta zrobił tatuaże 70 nieznajomym z różnymi „kadrami” tego samego obrazu, aby zrobić „Motion Tattoo”!

Z wyjątkiem pasujących tatuaży, większość z nich to samodzielne twory. Węgierski wirtuoz tatuaży Balazs Bercsenyi chciał jednak to zmienić i przy pomocy grupy nieznajomych stworzył projekt znany jako „A Life of a Rose”.

„W zeszłym roku leciałem samolotem do Londynu i pomysł właśnie wpadł mi do głowy.” – powiedział Bercsenyi. „Zainspirował mnie głównie krótki film animowany Kobe Bryanta ‚Dear Basketball’.”

„Chciałem, aby opowieść krążyła wokół róży, ponieważ jest to piękny symbol i metafora miłości.” – dodał. „Przedstawia cykl życia, kiedy rodzi się róża, a następnie służy jako narzędzie do podnoszenia i wprowadzania ekspresji dla istoty ludzkiej. Róża jest doskonałym przykładem tego, jak powinniśmy żyć naszym życiem, rozkwitać i przekazywać nasz dar.”

Rzeczywiście, róża od dawna kwitła jako symbol. Legendy dotyczące tego pięknego kwiatu splatają się z bogami, królami, książętami Kościoła i świętymi, a także z Brahmą, Buddą, Mahometem, Kleopatrą, Afrodytą i wieloma innymi. I reprezentuje nie tylko miłość. Róża wiąże się również z poufnością. Na przykład łacińskie wyrażenie „sub rosa” (dosłownie „pod różą”) oznacza coś tajnego, a w starożytnym Rzymie dzika róża została umieszczona przy drzwiach pokoju, gdzie ludzie dyskutowali o sprawach poufnych.

„Wysłałem do moich fanów wiadomość w języku węgierskim z formularzem zgłoszeniowym do złożenia wniosku i wzięcia udziału w projekcie.” Ku zaskoczeniu artysty, 600 osób odpowiedziało na jego ogłoszenie. „Następnie udostępniliśmy 100 kandydatów do zarezerwowania sesji, z 70 dostępnymi wejściami.”

„Jedynym wymogiem było to, że wszyscy kandydaci musieli być rodowitymi Węgrami. Więc losowo zmniejszyliśmy ich do 100.”

Wykonanie projektu w rodzinnych Węgrzech zajęło Berceńczykowi siedem dni. Po złożeniu, gotowy tatuaż pokazał cykl życia róży od pąka do jej śmierci. Proces z powodzeniem połączył razem 70 przypadkowych osób za pomocą tego, co można nazwać stylem animacji flipbook.

Reklama

„Podstawowym celem tego projektu tatuażu animowanego było stworzenie poczucia jedności, gdzie trwałym rezultatem jest bycie częścią czegoś, co jest ważniejsze od jednostki.”

Reklama
Chcesz więcej?