Artystka tworzy sztukę, aby zakwestionować związek między ludźmi a zwierzętami!

Artystka podpisująca się jako Z.H. Field używa swoich skomplikowanych rysunków, aby kwestionować relacje między ludźmi a zwierzętami. „Ludzie odczuwają intensywny związek ze zwierzętami, zarówno w głębokich więzach, jakie możemy rozwijać z określonymi zwierzętami, jak i poprzez ich symboliczne i mitologiczne znaczenie w kulturach ludzkich.” – mówi artystka.

„Jednak zwierzęta są nam pod pewnymi względami zupełnie obce. Nie myślą dokładnie tak, jak my, a rzutowanie na nich ludzkich myśli i uczuć grozi fundamentalnym nieporozumieniem i brakiem prawdziwego połączenia. Jest coś ważnego i magicznego w próbie zrozumienia istoty, której doświadczanie świata jest zupełnie inne niż nasze.”

„Tworząc rysunki zwierząt z charakterystycznymi osobowościami, które wydają się do nas przemawiać, ale rozbijając ich formy na geometryczne wzory, moje pomysły rysunkowe badają napięcie między głębokim pokrewieństwem, które dzielimy z tymi pięknymi zwierzętami, a poczuciem podziwu i podziwu, jaki odczuwamy od ich różnica.” – dodaje Field.

Instagram: @z.h.field

1.

2.

3.

4.

5.

6.

Reklama

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

21.

22.

23.

24.

25.

26.

27.

28.

29.

30.

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu