Artystka wplata światło w hafty inspirowane gwiazdami i nocą!

Giovana Marcon ma 35 lat, jest Brazylijką i mieszka w Stanach Zjednoczonych od prawie 2 lat. Zawsze była zakochana w rękodziełach. „Uwielbiałam wycinać papier, wklejać, szyć, rysować, malować.” – opowiada artystka. „Dużo nauczyłam się od mamy, która jest nauczycielką plastyki i od babci, która była krawcową. Mój związek z haftem pojawił się jako dziecko, kiedy nauczyłam się pierwszych ściegów hafciarskich z mamą.”

„Ukończyłam kurs techniczny z wzornictwa przemysłowego, gdzie mogłam wykorzystać swoje umiejętności rysowania i tworzenia. Później ukończyłam muzeologię i specjalizowałam się w pamięci społecznej i dziedzictwie kulturowym. Pracowałam w muzeum w moim mieście, kiedy w 2016 roku pomyślałem o zrobieniu czegoś, aby zwiększyć swoje dochody. Przypomniało mi się haft, którego nauczyła mnie moja mama, a potem założyłam „À mão”, co po angielsku oznacza „ręcznie robione”.

„Moje haftowane projekty zawsze miały bardziej nowoczesny wygląd, zupełnie inny niż projekty, których nauczyła mnie moja matka, ale nadal nie dodałam diod LED. Pierwszy haft, który wykonałam za pomocą diod LED, powstał jako prezent ślubny. Mój mąż zajmuje się elektroniką, technologią i tym podobnymi rzeczami i razem wpadliśmy na pomysł zrobienia specjalnego prezentu, który przyniósłby moje umiejętności i jego zdolności. Podobał nam się wynik. Kiedy przenieśliśmy się do Stanów Zjednoczonych, tutaj kontynuowałam pracę nad moim projektem „À mao” i pomyślałam o stworzeniu serii haftów z tymi małymi światełkami, ponieważ tak bardzo podobał mi się efekt. Nauczył mnie całej części elektronicznej i tak narodziła się kolekcja haftów z diodami LED, w której używam tkaniny, nici do haftowania, świateł LED, rezystorów, przełączników i kilku innych komponentów do tworzenia rozgwieżdżonego nieba, UFO, ET, konstelacji Zodiaku, planet i wszystkie te kosmiczne elementy, które są moją inspiracją.” – opowiedziała Giovana.

Instagram: @a.mao.handmade

1.

2.

3.

4.

5.

6.

Reklama

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

21.

22.

23.

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu