Australijska mama znalazła sposób na przekonanie swojego syna do jedzenia warzyw i zdobyła sławę!

Pewnego razu Laleh Mohmedi, mieszkająca w Melbourne, miała oryginalny pomysł na to, jak zamienić miłość swojego 3-letniego syna do bohaterów książek w zainteresowanie zdrową żywnością. Dziś jej przepisy są używane przez innych rodziców, którzy nie muszą już przekonywać swoich dzieci, że powinny jeść zdrową żywność.

Śledzimy wszystkie nowe pomysły Laleh dzięki jej stronie na Instagramie. Ta utalentowana Australijka zdołała całkowicie zmienić postrzeganie jedzenia jej syna. Na profilu „Jacob’s Food Diaries page” zebrało się już ponad 170 000 obserwatorów (wśród nich jest nawet słynny Jamie Oliver). Wszystko zaczęło się od prostego eksperymentu w kuchni. Laleh postanowiła ugotować danie dla swojego syna Jacoba, które wyglądało jak postać z kreskówki, a jego reakcja była tak dobra, że ​​postanowiła kontynuować.

Mohmedi opublikowała zdjęcie z jadalną postacią, którą zrobiła na swojej stronie na Facebooku i otrzymała niesamowitą odpowiedź. „Moi znajomi powiedzieli mi, że muszę utworzyć konto na Instagramie, ale w tamtej chwili nie miałam pojęcia, czym są hashtagi, polubienia i subskrybenci…” – opowiada kreatywna mama. Zaledwie rok później Laleh opowiedziała już swoją historię w licznych artykułach i programach telewizyjnych.

„Nie miałam pojęcia, jak tak małe hobby sprawiło, że stałam się tak popularna. Nadal mnie dziwi.” – mówi Laleh. „Jacob’s Food Diaries page” to zabawa na talerzu. Są tam postacie z kreskówek i popkultury, jak David Bowie i Michael Jackson, a także dziwne stworzenia z wyobraźni Laleh.

Wszystkie postacie nie tylko wyglądają bardzo podobnie do oryginału, ale są również wykonane ze zdrowej żywności. Na przykład jej portret Heleny Bonham Carter jako Czerwonej Królowej z Alicji w Krainie Czarów wygląda bardzo podobnie do aroganckiej bohaterki i składa się z grzybów, twarogu i czerwonej kapusty.

Laleh pracuje głównie z prostymi i pożywnymi składnikami, takimi jak kapusta, łosoś i płatki zbożowe. Często używa świeżego soku z kapusty, aby żywność była zielona lub używa kilku kropli octu jabłkowego, aby zmienić kolor na fioletowy.

View this post on Instagram

Ending our year with our #Bestnine2018- What an amazing year it has been! A BIG thank you to everyone who has continued to follow our journey- without you guys none of this would have happened! ❤️An even BIGGER thank you to all the amazing clients we had the opportunity to work with this year- you have all been such a pleasure! ❤️❤️ This year has been the most challenging, overwhelming and rewarding year to date for us at JFD- but next year is going to be an even BIGGER year! 🇺🇸 ✈️ 😱 2019 WE GOT YOU! 👊👊xx Stone: #neolith Beton from @cdkstone . . . . . #USA #UK #disney #foodstyling #foodart#foodphotography #healthychoices #beautifulcuisines #pixarpierchallenge#thechalkboardeats #happyandhealthy#glowlean #onthetable #organicmoments#colouryourplate #eattherainbow #wholefood #feedfeed#foods4thought #lovefood #organicfood #sundlivsstil #nemmad#disneyfood #pixar

A post shared by LALEH MOHMEDI (@jacobs_food_diaries) on

Reklama

Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu