Barbie prezentuje 17 nowych lalek opartych na kobiecych autorytetach!

Lalki Barbie wprowadzają dziewczęta do świata mody i urody już od 58 lat, ale ostatnio firma zdecydowała się na zmianę. Aby lepiej zrozumieć potrzeby obecnego społeczeństwa, firma Barbie przeprowadziła ankietę wśród 8 000 matek. Okazało się, że 86% z nich martwi się o to, jaki rodzaj wzorców ich córek jest kreowany, dlatego firma stworzyła 17 lalek prawdziwych i inspirujących kobiet.

„Dziewczyny zawsze były w stanie odgrywać różne role i kariery z Barbie i cieszymy się, że możemy rzucić światło na rzeczywiste postacie, aby przypomnieć im, że mogą być kimkolwiek.” – wiceprezes i dyrektor generalny Barbie, Lisa McKnight powiedziała w komunikacie prasowym.

Każda lalka z serii „Inspiring Women” zawiera informacje edukacyjne na temat sposobu, w jaki każda kobieta kształtuje społeczeństwo. Zestaw składa się zarówno z postaci historycznych, jak i współczesnych. Amelia Earhart, pierwsza kobieta, która latała przez Ocean Atlantycki i Frida Kahlo, uznana meksykańska artystka i aktywistka, są wśród nich. Mimo, że seria ma tylko trzy lalki, jej skład ma wzrosnąć wraz z wydaniem kolejnych serii.

Barbie wprowadziła także nowe dodatki do programu Shero, który rozpoczął się w 2015 roku. Inicjatywa uhonorowała już kobiety tworzące historię, takie jak Ibtihaj Muhammad, Misty Copeland, Ava DuVernay, Eva Chen i Ashley Graham. Teraz świętuje jeszcze więcej współczesnych postaci: zdobywczyni złota, olimpijska snowboarderka Chloe Kim, światowej sławy szefowa kuchni, Hélène Darroze, i innych.

Firma Barbie przeprowadziła ankietę wśród 8 000 matek i dowiedziała się, że 86% z nich martwi się o to, jakie wzorce są pokazywane ich dzieciom. Dlatego dyrektorzy zdecydowali się wprowadzić serię lalek kobiecych autorytetów.

Frida Kahlo, artystka

Amelia Earhart, pionier lotnictwa

Martyna Wojciechowska, dziennikarka

Hélène Darroze, szefowa kuchni

Ashley Graham, modelka

Reklama

Patty Jenkins, filmowiec

Katherine Johnson, matematyk i fizyk NASA

Yuan Yuan Tan, Prima Ballerina

Sara Gama, piłkarka

Leyla Piedayesh, projektantka

Ibtihaj Muhammad, mistrzyni szermierki

Bindi Irwin, konserwatystka

Xiaotong Guan, aktorka i filantropka

Chloe Kim, mistrzyni snowboardu

Gabby Douglas, gimnastyczka

Ava Duvernay, reżyserka

Hui Ruoqi, siatkarka

Nicola Adams Obe, mistrzyni boksu

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu