Białucha arktyczna dokucza mewie i próbuje zaprzyjaźnić się z nią w uroczym filmie!

Prawdopodobnie większość z nas dość często słyszy, jak świat jest pełen niespodzianek. W końcu matka natura ciągle nas zaskakuje, szczególnie jeśli chodzi o zwierzęta, które robią coś niezwykłego. Niezależnie od tego, czy jest to możliwe, że zwierzęta różnych gatunków się zaprzyjaźniają, możemy tylko zgadywać, jaka jest motywacja niektórych z tych relacji. Czasami ma to sens, a innym razem możemy oglądać i zachwycać się, zgadując, czy w historii może być coś więcej niż widzimy. Dzisiejsza historia podąża za ostatnią myślą, gdy ktoś zauważył wspaniałego wieloryba białucha arktycznego, który zachowywał się dość dziwnie, gdy postanowił zaprzyjaźnić się z mewą. Przewiń w dół, aby zobaczyć wideo!

Kilka miesięcy temu norweski brzeg Hammerfest odwiedził tajemniczy biały wieloryb. Niektórzy nazywali go Hvaldimir i spekulowali, że może być wcześniej szkolony przez rosyjskie wojsko. Chociaż tajemnica ta pozostaje nierozwiązana, białuchę arktyczną zauważono jeszcze kilka razy w pobliżu Norwegii. Nie możemy być pewni, że to ten sam, ale tym razem Jan-Olaf Johansen, pracownik statku poszukiwawczo-ratunkowego, zobaczył go i sfilmował, że zachowuje się dziwnie.

Pan Johansen powiedział, że po raz pierwszy widział wieloryba dwa miesiące temu. Ale pracując na statku poszukiwawczo-ratowniczym, widział wiele różnych rodzajów wielorybów na całym świecie. Mimo to opisał ten widok jako: „Bardzo szczególne wydarzenie. Myślę, że wszyscy, którzy oglądają to wideo, uważają, że było to bardzo zabawne, ale są też zaskoczeni, że wieloryb był taki delikatny. Ale to, co pokazano na filmie, to tylko połowa tego, co jest między nimi. Białucha pływał pod mewą i wysadzał bąbelki, aby zwrócić na siebie uwagę, a potem, biorąc wodę do ust pryskał na mewę. Nigdy nie widziałem podobnego zachowania.”

Reklama

Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu