Brytyjczyk brutalnie skrytykował na Twitterze organizację PETA – ludzie zaczynają dostrzegać prawdę.

Już od 1980 roku PETA stanowi dla ludzi zainteresowanych troską o środowisko autorytet w sprawach dobrobytu zwierząt. Niestety, jak udowadnia Calum McSwiggan, nikt nie jest bez zarzutu. Brytyjski vloger brutalnie skrytykował organizację za niewybaczalne błędy, które otworzyły internautom oczy na faktyczny wymiar jej działalności. Szokujące treści skłoniły do przemyśleń także dotychczasowych zwolenników PETA. Trudno się temu dziwić – przedstawione zarzuty z pewnością pociągną za sobą poważne konsekwencje!

„Ten wątek stworzyłem po to, żebyście wiedzieli, dlaczego nie powinniśmy wpłacać pieniędzy na konto organizacji PETA i dlaczego warto wspierać finansowo inne fundacje działające na rzecz zwierząt, które naprawdę na to zasługują.”

„Podczas gdy marnują tysiące dolarów na kampanie PR-owe, zabijają 97% zwierząt, które rzekomo ‘uratowali’, ponieważ ‘nie stać ich’ na dalszą opiekę.”

„W ciągu ostatniej dekady sama PETA pozbawiła życia ponad 30 tysięcy zdrowych psów i kotów, które znalazły się pod jej ochroną, ponieważ to była ‘rzecz, którą należało zrobić’.”

„Jednym z absurdów związanych z marnotrawieniem pieniędzy jest fakt stworzenia gry krytykującej Pokémony za rzekome zachęcanie do okrucieństwa względem zwierząt.”

„Próbowali nas nawet przekonać że Super Mario wspiera przemysł futrzarski i krytykowali grę za okrucieństwo względem żółwi.”

„Pamiętacie człowieka, który uratował psa przed kangurem? PETA próbowała podać go do sądu za okrucieństwo względem zwierzęcia.”

„Obecnie rujnuje finansowo fotografa, zwracając uwagę na fakt, że prawa autorskie do małpiego selfie należą się owej małpie.”

„Zaatakowali także słynnych wytwórców lodów Ben & Jerry’s, próbując przekonać ich do zastąpienia produktów odzwierzęcych ludzkim mlekiem.”

„Bronią ludzi żywiących swoje koty wegetariańskim jedzeniem, mimo że wiedzą, że mięso jest dla nich niezbędne do prawidłowego funkcjonowania.”

„Zamiast koncentrować się na tych, którzy w rzeczywistości przyczyniają się do okrucieństwa względem zwierząt, próbują stłamsić niezależnych rolników i małe firmy.”

„Nawet ich próba nawrócenia ludzi na weganizm zostaje umniejszona przez fakt, że wywołują poczucie winy w tych, którzy nie zamierzają zrezygnować z mięsa.”

„Zamiast łagodnie zachęcać ludzi do spróbowania wegańskiej diety, wypełniają swoje media filmikami ukazującymi torturowanie i zabijanie zwierząt.”

„To wywołuje wśród ludzi wiele zmartwień, a to nieetyczne, by czuli się w ten sposób. A co najważniejsze: to nie działa.”

„Nie wspierajcie organizacji, która troszczy się bardziej o siebie niż o zwierzęta, które rzekomo wspiera. Zamiast tego pomagajcie fundacjom, które są tego warte.”

„To było pierwsze miejsce, w którym pracowałam jako wolontariuszka w nadziei, że będę chronić naszych futrzastych przyjaciół. Później uświadomiłam sobie, jakie to żałosne.”

„Chciałabym, żeby więcej osób dowiedziało się, jacy są skorumpowani.”

„Są także przeciwko TNR (złap-wykastruj-wypuść) i popierają mordowanie wszystkich dzikich kotów, ponieważ są dzikie.”

„Każda organizacja najbardziej troszczy się o siebie, tak samo organizacje charytatywne. Najlepiej wspierać te najmniejsze lub najbardziej efektywne.”

Reklama

Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu