Były ksiądz zebrał zdjęcia dla wszystkich, którzy uważają że geje wcześniej nie istnieli!

Miłość jest miłością i tak było od zarania dziejów. Jednak poruszanie się po dynamice społecznej w przeszłości było znacznie trudniejsze niż dzisiaj. Związki osób tej samej płci były postrzegane jako grzech, stłumione przez organy ścigania i mechanizmy sądowe, a nawet skazane na kary śmierci. Na szczęście żyjemy teraz w czasach, w których pary gejów i lesbijek mogą legalnie brać ślub. Aby uczcić wzrost dobrobytu w tych społecznościach, były ksiądz, który nazywa się Nathan Monk, skompilował serię starych zdjęć pokazujących, jak wyglądały pary tej samej płci w ciągu dnia.

„Znalazłem zdjęcia w Internecie za pomocą kilku różnych postów.” – powiedział ojciec Nathan Monk. „Dzieliłem się nimi, ponieważ uważam, że ważne jest, aby pamiętać o tych, którzy byli tu przed nami, o tych, którzy walczyli o swoje autentyczne życie. Uważam, że ważne jest, aby pamiętać, że LGBTQ+ zawsze było częścią społeczeństwa i zawsze będzie. rzeczywistość powinna być z miłością akceptowana zamiast odrzucana i wyśmiewana.”

Związki osób tej samej płci zostały zarejestrowane na całym świecie. Przez stulecia istniały w wielu formach, od nieformalnych, niesankcjonowanych związków po wysoce zrytualizowane związki. I chociaż Stary Testament zabraniał stosunków homoseksualnych (Lev. 18:22, 20:13), a mędrcy żydowscy podają to za uzasadnienie, ostrzegając Hebrajczyków, aby nie postępowali zgodnie z aktami ziemi egipskiej lub czynami z ziemi Kanaan, praktyki małżeńskie i rytuały tej samej płci zostały uznane w Mezopotamii.

1.

2.

3.

4.

5.

6.

Reklama

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

21.

22.

23.

24.

25.

26.

27.

28.

29.

30.

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu