Charlize Theron nie chce przybrać na wadze do nowych ról, a oto powód!

Charlize Theron odchodzi od ról wymagających radykalnych zmian w swoim ciele. Laureatka Oscara w niedawnym wywiadzie wyjaśniła powód swojej decyzji i nie możemy jej za to winić.

Zaangażowanie Charlize Theron w swoje rzemiosło doprowadziło ją do przyjęcia wymagających ról, takich jak w filmie „Monster” (2003) i „Tully” (2018), gdzie przybrała na wadze, aby fizycznie przekształcić się w swoje postacie, prawdziwą skazaną przestępczynię i wyczerpaną matkę trójki dzieci. Zdobyła nawet Oscara dla najlepszej aktorki za rolę w filmie z 2003 roku.

Pomimo sukcesu w tych rolach Theron nie chce powtarzać tych doświadczeń i opowiedziała o tym otwarcie. „Nigdy, przenigdy więcej nie zrobię filmu i nie powiem: tak, przytyję 20 kg. Nigdy więcej tego nie zrobię, bo nie da się tego zdjąć!” – powiedziała. „Kiedy miałam 27 lat, zagrałam w filmie Monster. Straciłam jakieś 13 kg w ciągu jednej nocy. Pomijałam trzy posiłki i wróciłam do normalnej wagi.”

Jednak starzenie się zrobiło swoje i 48-latka przyznała, że jej organizm nie jest już w stanie tak łatwo pozbyć się zbędnych kilogramów. „Potem zrobiłam to w wieku 43 lat dla filmu Tully i pamiętam, jak przez rok próbowałam schudnąć, zadzwoniłam do lekarza i powiedziałam: myślę, że umieram, bo nie mogę schudnąć. Odpowiedział że mam ponad 40 lat i że mój metabolizm nie jest taki, jak dawniej. Nikt nie chce tego słyszeć.” – przyznała Theron.

Nie tylko to, ale także zastanowiła się, jak wykonywanie akrobacji w filmach akcji staje się z biegiem czasu coraz większym wyzwaniem. „Naprawdę wkurza mnie to, że teraz kręcę filmy akcji i jeśli zrobię sobie krzywdę, leczenie zajmuje mi znacznie więcej czasu niż wtedy, gdy miałam 20 lat.” – dodała. „Bardziej niż twarzy żałuję, że nie mam 25-letniego ciała, które mogłabym rzucić o ścianę i jutro nawet nie mieć śladu. Teraz, jeśli nie będę ćwiczyć przez trzy dni i wrócę na siłownię, nie będę mogła chodzić. To wszystkie te bardzo prawdziwe chwile.”

Transformacja do roli jest częstym zjawiskiem w życiu aktora. Jednak obecnie większość przemian odbywa się za pomocą makijażu lub efektów wizualnych. Mimo to kilku oddanych hollywoodzkich weteranów nadal stosuje drastyczne środki, aby fizycznie zmienić się w swoje postacie.

Reklama

Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu