Chłopiec, który był najcięższym dzieckiem na świecie, pokazuje, jak jedna decyzja może zmienić całe życie!

Poznajcie Arya Permana, nastolata z Indonezji. Nie tak dawno Arya ważył 191 kg i musiał myć się na zewnątrz w specjalnie skonstruowanym basenie. Pomimo bycia okrzykniętym „najgrubszym dzieciakiem na świecie”, Arya udowadnia, że ciężka praca i wyznaczanie sobie celów może prowadzić do niezwykłych osiągnięć. Przyjrzyjmy się bliżej historii Aryi i inspirującej podróży, którą odbył.

Chłopiec zyskał niefortunny przydomek „najgrubszego dziecka świata”.

W wieku zaledwie 16 lat Arya Permana spożywał codziennie pięć posiłków, które obejmowały ryż, ryby, mięso, zupę jarzynową i tradycyjny pasztecik sojowy. Ilość jedzenia, którą zjadał, wystarczyła na wykarmienie dwóch przeciętnych dorosłych osób.

Ze względu na swoją nadwagę Arya stawiał czoła wyzwaniom, takim jak niezdolność do uczęszczania do szkoły z powodu duszności podczas chodzenia. Ponadto znalezienie pasujących na niego ubrań stało się nie lada wyzwaniem i przez długi czas musiał polegać na noszeniu jedynie sarongu.

Ale w końcu podjął odważną decyzję, by odwrócić sytuację.

Arya Permana zmienił się niesamowicie z chłopca ważącego 191 kg w znacznie szczuplejszą wersję siebie, teraz ważącą zaledwie 83 kg. To niesamowite osiągnięcie nie zatrzymało się — zainspirował wielu, motywując innych do zdrowszego stylu życia.

Wiele zawdzięcza swojemu oddanemu trenerowi, Ade Raiowi, który pomógł mu zrozumieć znaczenie aktywności fizycznej i utrzymania zrównoważonej diety.

Arya stał się dla wielu symbolem nadziei.

Jego trener powiedział, że Arya początkowo ważył 85 kg, zanim jego apetyt drastycznie wzrósł. Jednak teraz jest w podróży, aby schudnąć, zachowując nienaruszonego radosnego ducha. Jest to szczególnie imponujące, ponieważ ta cecha jest dość rzadka wśród dorosłych. Arya stał się symbolem nadziei i inspiracji, a ludzie mówią teraz takie rzeczy jak: „Nawet Arya mógł schudnąć, więc dlaczego ja nie mogę?”

Dzieciak robi niesamowite rzeczy, przestrzegając ścisłego harmonogramu treningów, utrzymując pożywną dietę i otrzymując doskonałą opiekę medyczną. Według Ade Somantri, ojca Aryi, sukces jego syna w odchudzaniu przypisuje się połączeniu opieki medycznej, dedykowanych ćwiczeń i zdrowej diety.

Arya nie był w stanie stać dłużej niż kilka minut na raz. Teraz może grać w piłkę nożną i uprawiać inne sporty ze swoimi kumplami oraz chodzić do szkoły po przejściu poważnej operacji mającej na celu zmniejszenie ilości spożywanych posiłków.

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu