Chłopiec z autyzmem oblał szkolne egzaminy. Otrzymał od nauczycielki całkiem niespodziewany list.

11­-letni Ben Twist choruje na autyzm. Chłopiec z Lansbury Bridge School & Sports College nie zdołał zaliczyć szkolnych egzaminów końcowych pomimo stawianych mu oczekiwań. Na szczęście jego pozostałe szkolne osiągnięcia nie uszły uwadze czujnej kadrze nauczycielskiej. Ruth Clarkson, nauczycielka Bena, wysłała chłopcu list, który wzruszył całą jego rodzinę.

„Drogi Benie,
piszę do Ciebie, by pogratulować Ci ukończenia kolejnego roku szkolnego. Gil, Lynn, Angela, Steph i Anne bardzo pozytywnie oceniają współpracę z Tobą – zrobiłeś naprawdę niesamowite postępy. Napisałam do Ciebie i Twoich rodziców w sprawie wyniku testów. Chciałabym, żebyś zrozumiał, że egzaminy oceniają tylko część Twoich umiejętności. Ben Twist posiada wiele talentów, które zostały docenione przez nauczycieli i są mierzone w zupełnie inny sposób, a należą do nich:
– Twoje zdolności plastyczne,
– Twoja umiejętność pracy w zespole,
– Twoja wzrastająca niezależność,
– Twoja wrażliwość,
– Twoja zdolność do wyrażania opinii,
– Twoje umiejętności sportowe,
– Twoja zdolność do zawiązywania i pielęgnowania przyjaźni,
– Twoja umiejętność dyskusji i samooceny,
– Twoje zdolności konstruktorskie,
– Twój talent muzyczny.
Jesteśmy szczęśliwi, że te wszystkie różnorodne umiejętności czynią Cię wyjątkową osobą i pozwalają utwierdzić Cię w przekonaniu, że stale czynisz postępy i rozwijasz się jako wspaniały i bystry młody mężczyzna. Jesteśmy z Ciebie dumni, Ben.
Wszystkiego dobrego.
Mrs Clarkson”

Nauczycielce Bena należą się gratulacje za doskonałe podejście do swojej pracy!

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu