Chusteczki nawilżane dla malucha – skład i działanie

Chusteczki dla niemowlaka – do delikatnej i bezpiecznej pielęgnacji

Nawilżane chusteczki dla malucha przydają się w domu i na spacerze. Za ich pomocą można nawilżyć i oczyścić delikatną skórę dziecka. Niezwykle przydatne są także w trakcie przewijania. Jest ich mnóstwo na aptecznych i drogeryjnych półkach i tak naprawdę nie wiadomo, które z nich wybrać. Pomocne okazują się strony internetowe, na których można znaleźć ciekawe zestawienia najlepszych i najczęściej kupowanych produktów.  Są to dobre artykuły blogowe czy rankingi, które przedstawiają kilka wartościowych produktów z różnych przedziałów cenowych.

Jeśli chcesz skupić chusteczki nawilżające dla noworodka, zawsze dokładnie przeczytaj skład produktów na opakowaniu. Jeśli nie możesz go rozszyfrować, zajrzyj do Internetu na stronę producenta. Lepiej wiedzieć, czy chusteczki są w pełni bezpieczne dla delikatnej skóry niemowlaka.

Co się kryje w składzie popularnych chusteczek nawilżanych?

Jedne z najważniejszych składników chusteczek nawilżających dla dzieci to substancje nawilżające i natłuszczające. Są to przede wszystkim naturalne oleje roślinne (np. słonecznikowy, migdałowy), które pielęgnują i regenerują skórę. Do składu chusteczek dodawane są również niektóre ekstrakty roślinne, których bezpieczeństwo jest potwierdzone długoletnim stosowaniem, np. z liści aloesu czy oliwki. W niektórych rodzajach chusteczek dla niemowlaków można znaleźć silnie nawilżające substancje, takie jak glicerynę. Nie brakuje też składników zmiękczających i kojących delikatnej skory malucha, czyli pantenolu czy allantoiny. Chusteczki mają też substancje delikatnie myjące oraz konserwanty, które są potrzebne, aby nie doszło do nadążenia mikrobiologicznego.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

Unikaj chusteczek nawilżających zapachowych, bo zawsze to jest kolejna substancja sztuczna w składzie. Chusteczki nie powinny zawierać składników z grupy oraz fenoksyetanolu. Zwróć uwagę także na opakowanie, które powinno mieć klapkę chroniącą chusteczki przed wyschnięciem. Po wyjęciu ocen włókninę chusteczek, która musi być wyjątkowo delikatna i najwyższej jakości. Jeśli cenisz sobie produkty wegańskie, to w dobrych drogeriach i aptekach znajdziesz tego typu chusteczki. Bezpieczne dla dziecka, ale i dla środowiska chusteczki biodegradowalne to produkt pielęgnacyjny z najwyższej półki.

Przy okazji zakupów oprócz chusteczek nawilżających dla malucha, wybierz coś także dla siebie. Jedna paczka chustek więcej w torebce czy plecaku nie będzie problemem. Przydadzą się nie tylko w czasie podróży, ale też na codziennym spacerze do wytarcia dłoni czy odświeżenia twarzy w czasie upałów.

Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu