Czarne psy i koty są najrzadziej adoptowane, więc fotografka zorganizowała im sesję zdjęciową!

Czarne psy i koty mają surowy pecha, jeśli chodzi o adopcje. Skończenie w schronisku jest złą wiadomością dla każdego zwierzęcia, ale czarne istoty mają najmniejsze szanse, że zostaną przyjęte i jeśli będą miały szczęście zostać wybrane przez adoptowanego, będą czekać najdłużej.

Emma O’Brien to fotografka zwierząt, która zrobiła trochę badań na ten temat i wydaje się, że są cztery główne powody, dla których czarne psy i koty są ostatnie na liście potencjalnych kandydatów: „Po pierwsze, nie widać ich na zdjęciach (myślę, że te obrazy obalają ten punkt), które jest tragiczne, jeśli chcesz dodać zdjęcia na Instagram ze swoim nowym zwierzakiem, po drugie, czarne psy mogą wyglądać na onieśmielające i agresywne, po trzecie, czarne koty są przesądnie pechowe i wreszcie są trochę proste i nudne.” – tłumaczy Emma.

„Ponieważ jestem fanką walczenia za słabszymi, te zdjęcia są moim wyczynem PR, aby pokazać, że czarne psy i koty są dalekie od nudy. Oczywiście wykorzystałam pewne kreatywne licencje, ponieważ, jak Kardashianie głodni reklamy, zrobię wszystko, aby zapewnić zwierzętom ze schronisk uwagę, na którą zasługują. Zrobiłam nawet książkę o psach ze schronisk!”

Wszystkie zwierzęta z tej serii zostały bezpiecznie adoptowane/uratowane i teraz mieszkają w kochających domach rodzinnych, na wypadek gdyby ktoś się zastanawiał.

Schroniska na całym świecie często uśmiercają czarne psy i koty częściej, ponieważ wiedzą, że trudniej będzie im znaleźć domy. Niektórzy nawet nie mają okazji spotkać swojej wiecznej rodziny. Kluczem jest zmiana percepcji wśród potencjalnych nabywców, a także wykorzystanie sprytnych narzędzi marketingowych, aby je wyróżnić.

Opinia publiczna (na całym świecie) musi być wykształcona w zakresie sterylizacji zwierząt domowych, aby zmniejszyć liczbę niechcianych zwierząt biegających dookoła. Potencjalni właściciele psów również potrzebują zachęty do adopcji. Istnieje wiele nieporozumień na temat psów i kotów w schroniskach. Czasami mogą być trudne, czasem zajmują trochę czasu, czasami wymagają dodatkowego behawiorysty, ale w większości przypadków nie jest to konieczne. Wszyscy opiekunowie schroniska powiedzą ci, że miłość, którą otrzymujesz w zamian, jest warta 110%. „Wszyscy ludzie, z którymi rozmawiam, którzy zaadoptowali psa lub kota, mówią, że już nigdy nie kupią psa, ponieważ ich uratowany przyjaciel zmienił ich życie na lepsze.” – dodaje Emma.

1.

2.

3.

4.

5.

6.

Reklama

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu