Dr Charlotte Proudman twierdzi, że wszystkie dzieci powinny przyjąć nazwisko swojej mamy!

Dr Charlotte Proudman wywołała gorącą dyskusję, opowiadając się za dającą do myślenia zmianą w tradycji dziedziczenia nazwisk. Jej Tweet, który szybko stał się popularny, zawiera przekonujący apel do wszystkich przyszłych matek: wzmocnij swoje dziecko swoim nazwiskiem.

Niedawno internet szturmem podbiła 33-letnia pani adwokat z Londynu. Dr Charlotte Proudman napisała na Twitterze, że wierzy, że wszystkie dzieci powinny nosić nazwisko swojej mamy, a nie ojca. „Nosiłaś dziecko przez 9 miesięcy, urodziłaś i będziesz odpowiedzialna za to dziecko do końca życia. Dlaczego nazwisko jego ojca ma być ważniejsze niż twoje?” – powiedziała.

W niezwykłym obrocie wydarzeń Tweet Charlotte przyciągnął już uwagę oszałamiającej liczby 4,9 miliona użytkowników. Gdy reakcje napływają, oczywiste jest, że sfera wirtualna jest podzielona, odzwierciedlając spektrum opinii, które wywołała ta prowokująca do myślenia propozycja.

Prawda jest taka, że każdy rodzic musi dokonywać własnych wyborów i nie ma dobrych ani złych decyzji. Podziel się swoją opinią w komentarzu!

Reklama

Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu