Dwie kobiety twierdzą, że nie trzeba być ogolonym, żeby iść na plażę i wywołują dyskusję w Internecie!

Gdy pogoda staje się coraz cieplejsza, wiele kobiet usuwa włosy z ciała za pomocą metod takich jak golenie lub woskowanie przed pójściem na plażę lub założeniem spódnicy. Jednak dwie młode kobiety twierdzą, że posiadanie gładkiej, pozbawionej włosów skóry nie musi być koniecznością, ale raczej wyborem.

Sara Puhto i Bella Davis są influencerkami promującymi ciałopozytywność.

Poznaj Sarę Puhto i Bellę Davis, dwie niezwykłe młode kobiety, które podnoszą na duchu Instagram. Uwielbiają szerzyć ciałopozytywność, dzieląc się swoimi „niedoskonałościami” i kibicując innym kobietom, by akceptowały i uwielbiały swoje ciała, bez względu na to, co mówi społeczeństwo.

Rozgrzały dyskusję, mówiąc, że golenie na plaży powinno być wyborem, a nie obowiązkiem.

Niedawno podzieliły się kolażem, na którym są w strojach kąpielowych, z dumą prezentują nieogolone bikini. „To twój osobisty wybór, czy chcesz się golić, woskować czy zapuszczać włosy na ciele.” – głosił podpis. „Nie ma złego sposobu na wyglądał twojego ciała. Nikomu nie jesteś winna gładkiego, pozbawionego guzków, bezwłosego ciała!”

Ich post stał się popularny, gromadząc ponad 50 000 polubień i setki komentarzy. Jednak nie wszystkie reakcje na ich pozytywne przesłanie dotyczące włosów na ciele były zgodne z tymi dwoma influencerami.

Ich post wywołał podziały, budząc zarówno zgodę, jak i sprzeciw komentatorów.

Jedna osoba wyraziła zdecydowany sprzeciw wobec noszenia bikini, mając w pełni owłosione ciało w okolicach intymnych, nawet gdyby otrzymywała za to zapłatę. Inna osoba po prostu napisała: „Nie, nie, nie”. Jednak wielu innych uznało przesłanie Puhto i Davis za bardzo ważne. Pewna kobieta powiedziała, że zobaczenie takich postów na temat włosów na ciele miało dla niej znaczenie, ponieważ sama ma dużo włosów na ciele, przez co czuje się mniej odizolowana.

„To straszne, że musimy ‚normalizować’ coś, co jest normalne.” – wtrąciła się druga kobieta. „Przechodzę przez okresy woskowania/golenia i okresy, kiedy wszystko jest owłosione. Nauczyłam się teraz akceptować jedno i drugie jako osobisty wybór, który przemawia do mnie z różnych powodów, nie bardziej niż wybór zakładania kozaków lub tenisówek.” – napisała trzecia.

Ostatnio wśród kobiet rośnie tendencja do rezygnacji z maszynki do golenia i zmiany spojrzenia na usuwanie owłosienia na ciele. Zamiast uważać to za zadanie obowiązkowe, traktują je jako osobisty wybór. Ta zmiana odzwierciedla zmianę norm społecznych i celebrację indywidualnych preferencji dotyczących pielęgnacji i wyrażania siebie.

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu