Dziewczynka z zespołem Downa została porzucona po urodzeniu, teraz została gwiazdą Hollywood!

Sofia Sanchez jest potężną rzeczniczką osób z zespołem Downa, a jej historia jest inspiracją dla wielu. Rodzice Sofii porzucili ją zaraz po urodzeniu ze względu na jej stan, ale los zwrócił na nią uwagę kochającej pary w Stanach Zjednoczonych, która ją adoptowała. Doświadczenia Sofii dorastającej z zespołem Downa dały jej wyjątkową perspektywę i możliwość mówienia w imieniu swoim i innych jej podobnych.

Mimo wszystko znalazła kochającą rodzinę.

Mimo przeciwności Sofia znalazła kochającą rodzinę, a wszystko zaczęło się, gdy Jennifer i Hector Sanchez natknęli się na jej zdjęcie na stronie internetowej organizacji, która wspiera i znajduje domy dla międzynarodowych sierot z zespołem Downa i innymi specjalnymi potrzebami. Para miała już trzech synów, w tym jednego z zespołem Downa i chcieli powiększyć rodzinę.

Biorąc pod uwagę ich doświadczenie w wychowywaniu dziecka ze specjalnymi potrzebami, wierzyli, że mogą wesprzeć kolejne dziecko w potrzebie, a zdjęcie Sofii zwróciło ich uwagę. „Została porzucona po urodzeniu.” — powiedziała kiedyś Jennifer. „Czuliśmy, że skoro już wyruszyliśmy w podróż wychowania dziecka z zespołem Downa, dlaczego nie adoptować innego i zapewnić Sofii kochający dom, a także dać Joaquinowi rodzeństwo takie jak on?”

Wychowano ją tak, aby mogła mówić.

Jako matka dwójki dzieci ze specjalnymi potrzebami Jennifer Sanchez wykorzystywała swoje platformy mediów społecznościowych do podnoszenia świadomości i dzielenia się doświadczeniami swojej rodziny. Zachęcała swoje dzieci, aby zabrały głos, dzięki czemu Sofia stała się wybitną rzeczniczką osób z zespołem Downa. Sofia pracowała nawet jako modelka i pojawiła się w kilku krajowych kampaniach reklamowych.

„W tym roku pomyślałam, że może nadszedł czas, aby ludzie usłyszeli od moich dzieci, a nie ode mnie. Czy jest lepsza osoba do wzbudzenia świadomości niż osoba z zespołem Downa?” – podzieliła się Jennifer.

Kwestionuje błędne przekonania na temat jej stanu.

Sofia z powodzeniem rzuciła wyzwanie błędnym przekonaniom związanym z jej chorobą i stała się orędowniczką świadomości. Zagrała w wielu kampaniach mających na celu obalenie błędnych poglądów ludzi dotyczących zespołu Downa.

W nadchodzącym prequelu Igrzysk Śmierci, „Ballada ptaków i węży” Sofia pojawi się obok wybitnych aktorów, takich jak Hunter Schafer, Viola Davis, Peter Dinklage i Rachel Ziegler. Jennifer uważa, że przesłanie Sofii musi być rozpowszechniane, aby pokazać ludziom piękno niedoskonałości, niepełnosprawności i zespołu Downa!

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu