Fotograf pokazuje oszałamiające ruiny Abchazji!

Kiedy Andy Schwetz po raz pierwszy zobaczył zdjęcia pięknych starych budynków w regionie Abchazji w 2014 roku, od razu go oczarowały. Projekt architektury i piękna przyroda otaczająca starożytne ruiny były dla niego estetycznym marzeniem. „Wtedy nie wiedziałam, co wywoła we mnie wizyta w 2019 roku.” – opowiada fotograf.

„Po moim przejściu przez rzekę Enguri łatwo było zauważyć, że rany wojenne wciąż są szeroko otwarte. Piękne domy były wszędzie, a ich szczątki powoli odzyskiwała natura.” – mówi Andy. „Chociaż znam już takie scenariusze z moich wizyt w Chorwacji i Bośni, to wciąż wzruszam się, bo każdy opuszczony budynek na zawsze zmieniał historię ludzkości. Ale jak we wszystkich moich podróżach, chciałem zachować obiektywność i cieszyć się pobytem tutaj, tak jak wcześniej w Gruzji. Abchazi byli bardzo gościnnymi ludźmi, chociaż bardzo często patrzyli na mnie podejrzliwie. W każdym razie albo robiłem zdjęcia, albo jadłem.”

„Odczucia w niesamowitych budynkach i opuszczonych miejscach były dla mnie często bardzo trudne do sklasyfikowania. Z jednej strony moją pasją jest rozkład i architektura, a wiele miejsc robiło wrażenie. Z drugiej strony zasmuciło mnie to, że ten region to prawdziwa perła, której połysk blednie. Tym bardziej jest dla mnie ważne, aby to wszystko utrwalić w tym projekcie, bo nawet jeśli blask blednie, piękna kobieta pozostaje piękną kobietą.”

„Jako obcej osobie takiej jak ja, która nie zna dokładnego tła historycznego konfliktu, jest mi jeszcze trudniej zrozumieć wszystko po wizycie. Słyszałem wiele opinii i doświadczyłem wysokiego poziomu gościnności i życzliwości po obu stronach. Naprawdę mam nadzieję, że obie strony kiedyś znajdą dobre rozwiązanie. Chociaż możesz zbudować fizyczną granicę, każdy może otworzyć granice w sercach. W każdym razie moja podróż zapewniła Gruzinom i Abchazom duże miejsce w moim sercu. Mam nadzieję, że moje zdjęcia, nawet jeśli motywy wskazują na zniszczenie, zabiorą widza w podróż przez dobrą przeszłość. To, co się wydarzyło, nie może być już zmienione, liczy się tylko droga do przyszłości. A jak to ukształtujemy, zależy od nas.” – dodaje Andy.

1.

2.

3.

4.

5.

6.

Reklama

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

21.

22.

23.

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu