Fotograf poprosił 16 artystów, aby narysowali jego zdjęcia w swoim stylu!

Mathieu Stern jest eksperymentalnym fotografem portretowym. Używa starych obiektywów, soczewek DIY i dziwnych technik do tworzenia portretów. „Uwielbiam tworzyć obrazy, które dają nowy sposób patrzenia na świat.” – opowiada fotograf. „Jestem także YouTuberem, który tworzy filmy wyjaśniające moje eksperymenty i odkrycia i naprawdę lubię współpracę z innymi artystami, którzy nie są fotografami.”

Kilka miesięcy temu Mathieu przeglądał Instagram i odkrył trend #DrawThisInYourStyle, rodzaj wyzwania między ilustratorami, który odtwarza rysunki innych artystów w ich własnym stylu. Był zdumiony jakością sztuki, którą widział i zastanawiał się, jak mógłby współpracować ze wszystkimi wspaniałymi artystami, ponieważ nie był ilustratorem, ale fotografem.

„Postanowiłem najpierw skontaktować się z ilustratorem, pytając, czy chce przerysować jeden z moich portretów we własnym stylu.” – opowiada Mathieu. „Powiedziałem mu, że stworzę film na YouTube o tym procesie i stworzę pierwszy odcinek z zespołem moich ulubionych artystów. Zgodził się, a rezultat, który mi przesłał, był tak niesamowity, że zacząłem kontaktować się z każdym ilustratorem, którego lubiłem na Instagramie. Miesiąc później miałem 16 uczestników i świetny film z ich procesami.”

„Wyzwanie #DrawThisInYourStyle było świetną zabawą i cieszę się, że udało mi się zorganizować świetną współpracę ze wszystkimi niesamowitymi artystami.”

1.

2.

3.

4.

5.

6.

Reklama

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu