Fotograf przedstawia ptaki Arktyki, które uchwycił podczas podróży po Oceanie Arktycznym!

Samuel Bloch jest francuskim fotografem, który zawsze lubił ptaki, ale fotografowanie dzikiej przyrody nadało tej pasji zupełnie nowy wymiar. Teraz planuje wyprawy na obserwacje ptaków i robienie zdjęć. Obejmuje to próby znalezienia miejsc, w których nie tylko może zobaczyć wszystkie rodzaje ptaków, ale także tworzyć spektakularne obrazy.

„Pochodzę z Francji, ale zakochałam się w Finlandii podczas studiów tutaj. Mieszkam w Helsinkach od 1,5 roku i odbyłem kilka podróży na daleką północ, do Laponii i poza nią, do Norwegii i Oceanu Arktycznego.” – powiedział Samuel.

„Zimą te zimne regiony goszczą zaskakującą różnorodność rzadkich ptaków o różnych kształtach i kolorach. To właśnie chcę ci pokazać. Pierwszym siedliskiem, jakie napotkasz, jest tajga, czyli las. Tam zasadniczo znajdziesz małe ptaki śpiewające, ale jeśli masz szczęście, możesz spotkać cietrzewia lub sowę. Małe ptaszki przylatują do karmników i to tam masz największe szanse, aby je zobaczyć i zrobić zdjęcia.” – dodaje fotograf. „Najcenniejszymi ptakami są łuskowiec, sikora północna, czeczotka tundrowa, jemiołuszka i sójka syberyjska.”

Instagram: @samuelbloch_wildlife

1.

2.

3.

4.

5.

6.

Reklama

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

21.

22.

23.

24.

25.

26.

27.

28.

29.

30.

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu