Fotograf stworzył galerię psów, które są idealnie niedoskonałe!

Poznajcie Bali Pip, figlarne szczenię uratowane z ulic Bali, które cierpi na mange, ślepego, ale lojalnego Shazzę, Raula, który cierpi na częściowy paraliż i wiele innych w nowej książce nagrodzonego fotografa zwierzęcego Alexa Cearnsa. Portrety idealnie niedoskonałych psów potrafią zainspirować, zajmując szczególne miejsce w sercu dzięki zdolności do przezwyciężenia fizycznych przeciwności. Cearns zręcznie uchwycił nieodłączne piękno ducha – psią słodycz, wytrzymałość i siłę.

„Jednym z moich najbardziej pasjonujących celów jako fotografa zwierzęcego jest uchwycenie uroczych subtelności, które sprawiają, że wszystkie stworzenia są cenne i niepowtarzalne. Kocham każde zwierzę, które mam zaszczyt fotografować, ale te postrzegane jako inne posiadają szczególne miejsce w moim sercu. To biedaki, które straciły nogi, urodziły się bez oczu lub wciąż posiadają blizny dawnego maltretowania.” – opowiada Alex Cearns. „Większość zwierząt z dolegliwościami nie rozwodzi się nad swoimi problemami, dostosowują się do swoich ciał bez zarzutu i przeżywają z determinacją, zawsze starając się być zaangażowanymi we wszystko, co mogą i tak bardzo jak czyni to zwierzę pełnosprawne.”

„Upór zwierząt, aby przezwyciężyć przeciwności losu nigdy nie przestaje mnie zadziwiać, czerpią one jak najwięcej z życia i od nich nauczyłem się tego, że widzę pozytywy w każdej sytuacji i nigdy się nie poddaję.”

Książka „Perfect Imperfection – Dog Portraits of Resilience” jest dostępna od 19 marca 2018 roku i jest książką dla wszystkich, którzy kochają psy. Część wpływów ze sprzedaży zostanie przekazana na rzecz Australian Animal Cancer Foundation, aby pomóc im w znalezieniu leku na raka psów.

1. Aryah, zmiażdżona w łonie matki

2. Bali Pip, cierpiący na chorobę Mange

3. Mya, która jest ślepa

4. Dot, który stracił oko

5. Jessie, który kocha swój wózek

6. Jakk, który urodził się z zdeformowanymi przednimi łapami

Reklama

7. Vegemite, który stracił oko

8. Bandit, który został oblany kwasem

9. Reuben i Keisha, ze swoimi wózeczkami

10. Szczeniaki Penny, cierpiące na Mange

11. Raul z wózkiem

12. Lady Bug, która jest ślepa

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu