Fotograf udostępnił serię zabawnych zdjęć ptaków z frontu!

Ruurd Jelle van der Leij to profesjonalny fotograf dzikiej przyrody z Holandii. Fronty to seria zdjęć ptaków, które zbiera od ponad dziesięciu lat. Kiedy masz czas na zrobienie serii zdjęć jednego ptaka, zawsze będziesz mieć jeden lub dwa z frontu pomiędzy nimi. „Od razu zdałem sobie sprawę, że dzięki nim ptaki wyglądają zupełnie inaczej.” – powiedział Ruurd. „Od tego momentu postanowiłem się na tym skupić i upewnić się, że w każdej serii będę miał co najmniej jedno zdjęcie z przodu. Niektóre ptaki zaczynają wyglądać jak wściekłe, inne są zabawne lub nawet śmieszne.”

„Zwłaszcza wadery zmieniają się całkowicie, ponieważ mają zwykle długie dzioby niewidoczne z przodu. Znam te gatunki, ale kiedy ich nie znasz, fronty mogą ukrywać ekstremalne cechy ptaków. U sów i ptaków drapieżnych fronty są w zasadzie normalnym sposobem patrzenia na ciebie, więc są zabawne tylko wtedy, gdy przekręcają głowę. Myślę, że tylko warzęchy są o wiele ładniejsze, gdy pokazują swój wspaniały dziób z żółtymi plamami.”

„Fronty pozwalają również na tworzenie kompozycji nietypowych, z fotograficznego punktu widzenia. ‚Mniej znaczy więcej’ świetnie sprawdza się w przypadku ptaków od przodu.” – dodaje fotograf.

Ciesz się zdjęciami i myślimy, że po obejrzeniu tej galerii już nigdy nie będziesz mógł patrzeć na ptaki w ten sam sposób!

Instagram: @ruurdjellevanderleij

1.

2.

3.

4.

5.

6.

Reklama

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

21.

22.

23.

24.

25.

26.

27.

28.

29.

30.

31.

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu