Fotografowie uchwycili piękne kobiety na całym świecie (25 zwycięskich zdjęć magazynu AAP)!

Pogląd na kobiety w historii fotografii wywodzi się z długiej tradycji podważania ich statusu. Uznano je za modelki czy asystentki, a nie za utalentowane artystki. Nawet reklamy „Kodak Girl” ograniczyły używanie aparatu przez kobiety do hobby, ponieważ ich obowiązkiem było zachowanie pamięci o rodzinie. Nie miały eksperymentować z fotografią jako narzędziem dokumentacji czy przestrzenią autoekspresji.

Z czasem zmieniło się również postrzeganie kobiet jako podmiotu. Aż do lat 60. i 70. społeczeństwo postrzegało kobiety tylko jako matki i żony, ograniczone do bardzo specyficznej roli. Jednak od zarania dziejów nigdy nie przestały przemieniać – swoimi czynami lub słowami – naszego społeczeństwa. Od samego początku fotografii nigdy nie ustępowały, uciekając od społecznych norm, by kwestionować i dokumentować świat.

To 23. wydanie magazynu AAP miało na celu nie tylko uznanie siły, piękna i odporności kobiet na całym świecie, ale także ich artystycznej poezji i talentu, co pokazało 19 wybranych fotografów. 25 artystów wybranych do tej edycji, niezależnie od płci, oddało nam – poprzez swoje różne podejścia i techniki – potężny hołd dla kobiet.

Wybór zwycięzców z pewnością nie był łatwym zadaniem, ale ogólnie mamy nadzieję, że spodoba się wam ta piękna kolekcja niesamowitych wizerunków kobiet!

Instagram: @allaboutphotocom

1.

2.

3.

4.

5.

6.

Reklama

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

21.

22.

23.

24.

25.

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu