Hannah Waddingham krytykuje fotografa po seksistowskim komentarzu i zostaje pochwalona w Internecie!

Podczas niedzielnej gali Olivier Awards Hannah Waddingham, znana z roli w filmie „Ted Lasso”, pokazała swój charakterystyczny dowcip, gdy usłyszała seksistowski komentarz fotografa na czerwonym dywanie. Incydent, uchwycony na wideo i udostępniony przez różnych użytkowników mediów społecznościowych, szybko stał się viralem.

Kiedy aparaty błysnęły i Waddingham pozowała w swojej oszałamiającej liliowej sukni, fotograf poczynił uwagę, która wywołała jej reakcję. Chociaż dokładny komentarz pozostaje nieokreślony, odpowiedź Waddingham była krystalicznie jasna: „O mój Boże, nigdy nie powiedziałabyś tego mężczyźnie, mój przyjacielu. Nie mów: pokaż nogę. Nie.” Jej szczera nagana spotkała się z aplauzem tłumu, gdy z wdziękiem odeszła, pozostawiając wzruszający moment na czerwonym dywanie.

Reakcja w Internecie na jej wideo była głośna. „Mój szacunek do niej właśnie wzrósł!”

To nie pierwszy raz, kiedy Waddingham wyraża swoje stanowisko przeciwko nierówności płci w branży rozrywkowej. Niedawno opowiedziała o swojej decyzji o odrzuceniu mniejszych ról w filmie i telewizji, potwierdzając swoją wartość jako głównej aktorki z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem.

„Więc powiedziałem wówczas moim agentom, że nie będę już tego robić… Jeśli to tylko jedna scena, to już tego nie zrobię i nie powinni mnie za to wystawiać, bo to obraźliwe.” – opowiedziała. „Jestem główną damą od 22 lat. Już tego nie robię. Wolę żyć w świecie, w którym jestem doceniana”.

Nieustraszona obrona Waddingham na rzecz siebie i innych aktorek ma głęboki oddźwięk w branży pełnej uprzedzeń i nierówności związanych z płcią. Jej działania przypominają, że kobiety zasługują na szacunek i uznanie za swoje talenty, niezależnie od płci. Wypowiadając się przeciwko praktykom dyskryminacyjnym, wzmacnia głosy kobiet na całym świecie, które nie chcą być umniejszane lub marginalizowane.

Reklama

Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu