Inżynier komputerowy stworzył schronisko ze sztuczną inteligencją, które zajmuje się 174 kotami!

Pewien chiński człowiek, który martwił się o dobre samopoczucie bezpańskich kotów w rodzinnym Pekinie, zbudował niedawno pierwsze na świecie schronisko dla kotów zasilane energią sztuczną. Wan Xi jest inżynierem komputerowym, który zawsze był oddanym miłośnikiem zwierząt. Karmił bezpańskie koty i dostarczał im świeżą wodę. Podczas tej mroźnej zimy, posunął się o krok dalej, a teraz bezpańskie kocięta w Pekinie mogą mieć bezpieczne, ciepłe i niesamowite schronienie.

Następnie dowiedział się, że wiele bezpańskich kotów żyje nie więcej niż dwa lata z powodu braku nadzoru medycznego, ponieważ wiele z nich ma zwykłe choroby, które nie są leczone. Zebrane dane pokazały, że tylko cztery na dziesięć kotów może przetrwać mroźną zimę. Szacuje się, że około 40 000 bezdomnych kociaków żyje na ulicach Chin. Po zapoznaniu się z tą informacją, Wan, zaniepokojony miłośnik kotów, zdecydował, że nadszedł czas, aby podjąć działania i pomóc futrzakom.

Projekt szybko się powiększył, a Wan powstał, tworząc nowoczesne schronienie dla kotów, które może również służyć jako tymczasowa klinika weterynaryjna. Temperatura wewnątrz schronu jest ustawiona na 27°C, a jej drzwi są otwarte tylko dla kotów używających aparatów z rozpoznawaniem twarzy. Inteligentne kamery mogą nawet wykryć i wskazać potencjalne problemy zdrowotne, z jakimi mogą się mierzyć koty.

Dane są regularnie aktualizowane, a wolontariusze otrzymują powiadomienia wysyłane do ich biur. Otrzymują powiadomienia, jeśli któryś z kotów ma typowe choroby, takie jak koci katar lub zapalenie dziąseł. Schronienie z zaawansowanymi technologiami może również stwierdzić, czy kociak został wysterylizowany czy wykastrowany.

Wygląda na to, że genialnie zaprojektowana przystań ma wszystko, czego mogą potrzebować koty żyjące na ulicy. Co najważniejsze, mają miejsce, w którym można spędzić zimne noce i zespół wspaniałych ludzi, którzy są wystarczająco mili, aby poświęcić swój czas na pomoc potrzebującym zwierzakom.

Wan chciał poznać warunki życia bezdomnych kotów, więc udał się do wolontariuszy ze schroniska

„Na początku chciałem zapewnić im ciepłe miejsce w zimie z jedzeniem i wodą, która nie jest zamarznięta”

Samozasilające schronisko jest zarządzane przez zespół wolontariuszy, którzy są powiadamiani o wszelkich problemach zwierzaków

Mieszkańcy schroniska otrzymują nie tylko żywność i wodę, ale także zabawki

Obejrzyj film wideo, aby zobaczyć koty korzystające z ich nowego schronienia:

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu