Istnieje samochód Dodge wyprodukowany w latach 50., który został stworzony tylko dla kobiet!

Wszystko jest miękkie i okrągłe z wygodnymi różowymi siedzeniami, jest też wiele akcesoriów, które oczywiście muszą być też różowe. Brzmi jak marzenie małej dziewczynki, prawda? W tym przypadku wszystko jest bardzo realne. Jak to często bywa na tym świecie, Internet zawsze znajduje nowe sposoby, aby nas zaskoczyć. To niekoniecznie musi być coś zupełnie nowego (w tym przypadku to coś naprawdę starego, co przyciągnęło naszą uwagę), ale z pewnością wystarczy aby zrobić wrażenie.

W 1955 Dodge przedstawił La Femme – samochód zaprojektowany przez mężczyzn dla kobiet. Dodge LaFemme z 1965 r. przyciąga wzrok swoim różowym kobiecym wzornictwem, które ma sens, ponieważ został zaprojektowany i wprowadzony na rynek specjalnie dla kobiet. Tworząc samochód, Dodge zastanawiał się nad każdym drobnym szczegółem, dopełniając samochód dodatkami takimi jak różowy parasol, różowa torebka i uchwyt na szminkę.

Mimo całego pompatycznego marketingu kobiety nie spieszyły się z ich zdobyciem. Zamiast tego smutne małe samochody pozostały w salonach zbierających kurz. Dlatego Dodge przeniósł się z różowych akcesoriów do modelu na przyszły rok. Nie przeszkodziło im to jednak w zainstalowaniu jasnoróżowego dywanu, ani w użyciu lawendowej farby do wnętrza, aby nie zdystansować się zbytnio od oryginalnego kobiecego projektu.

Niestety model z 1956 r. również nie sprzedawał się. Tylko 1500 samochodów opuściło salony, podczas gdy reszta pozostała w kurzu. Torebka z oryginalnego projektu została stworzona, aby mieć specjalny uchwyt z tyłu przedniego siedzenia i miała stanowić zwornik w środku samochodu, gdy zostanie w niego umieszczony.

Ten mały eksperyment sprawił, że marketerzy ponownie zastanowili się nad strategiami opartymi na płci i ostatecznie przestali polegać na nich, jeśli chodzi o tak duże zakupy, jak samochody.

Reklama

Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu