Jaka kuchnia gazowo-elektryczna do 1500 zł? Ranking

Dlaczego kuchnia gazowo-elektryczna?

Najsilniejszym argumentem za tym, by gotować na gazie, były zwykle kwestie ekonomiczne. To po prostu tańsze rozwiązanie niż korzystanie z alternatywnych sposobów. Pomimo wzrostu ceny gazu, ciągle jest to opłacalne.

Do oszczędności należy dodać stosunkowo niski koszt zakupu nowej kuchni gazowo-elektrycznej. To zwykle urządzenie, które pracuje wydajnie i bez większych awarii – jest więc dobrą inwestycją w każdej nowoczesnej kuchni.

W odróżnieniu od płyty indukcyjnej, nie musimy wymieniać garnków ani patelni przy wymienianie kuchni. Cały czas możemy korzystać z naczyń, które już mamy i które nam się na co dzień sprawdzają.

Mocnym argumentem, którego nie powinno się również pomijać, jest – zdaniem wielu osób – lepszy smak potraw przygotowanych na gazie. Wytrawne podniebienia szybko zauważą różnicę i są osoby, które mocno preferują dania przygotowane na kuchni gazowo-elektrycznej nad tymi ugotowanymi na płycie indukcyjnej lub elektrycznej.

To wszystko mocny zestaw argumentów przemawiających za zakupem kuchni gazowo-elektrycznej. Urządzenia tego typu znajdziemy w ofercie wielu czołowych producentów AGD. Pod względem designu znajdziemy kilka wyróżniających się modeli, w kolorach często wybieranych w nowoczesnym wnętrzu. Dużą popularnością cieszą się sprzęty w kolorze inox, a także klasyczna biel.

Jaką kuchnię gazowo-elektryczną wybrać? Przed nami ranking polecanych modeli!

Kuchnia gazowo-elektryczna – ranking polecanych modeli

Przeglądając ofertę najchętniej wybieranych producentów kuchni gazowo-elektrycznych, można znaleźć wiele ciekawych modeli w cenie do 1500. Szczególnie uważnie warto przyjrzeć się ofercie marek Beko oraz Amica. Na które kuchenki postawić? Oto polecane urządzenia!

  • Kuchnia BEKO FSM51330DXDT – kuchnia o szerokości 50 cm i pojemności piekarnika 60 l. Cztery żeliwne ruszty dają garnkom odpowiednie podparcie, by nic nie przewróciło się w trakcie gotowania. Wrażenie robią też funkcje piekarnika, z czyszczeniem parowym Simple Steam na czele. Ciekawą opcją jest Pieczenie 3D, które aktywuje wszystkie elementy grzewcze piekarnika – tak, że potrawa będzie dokładnie upieczona z każdej strony.

  • Kuchnia AMICA 58GED2.33HZpTaQ(W) – klasyczna, budżetowa propozycja od polskiego producenta. Szerokość kuchni to 50 cm, pojemność piekarnika – 62 l. Szybkie nagrzewanie piekarnika (do 150 stopni w 4 minuty) sprawia, że nie będziemy tracić czasu w kuchni! Jeśli dodamy do tego termoobieg i łatwe czyszczenie parowe, otrzymujemy warty uwagi sprzęt w bardzo dobrej cenie poniżej 1000 zł.

  • Kuchnia BEKO FSM52332DWDS – kolejna propozycja BEKO. 50 cm szerokości kuchenki i 60 l pojemności piekarnika – rozmiary są dokładnie takie, jak w pierwszym urządzeniu. Warto zwrócić uwagę na specjalnie zaprojektowane palniki gazowe, które są bardziej wydajne niż zwykłe. Również w tym modelu mamy czyszczenie parowe i Pieczenie 3D. Warto zwrócić uwagę na funkcję zabezpieczenia przed dziećmi, by maluchy przez przypadek nie zmieniły ustawień piekarnika.

Kuchnie gazowo-elektryczne w MediaMarkt cały czas są chętnie wybieranym wyposażeniem kuchni. Częściowo odgrywa tutaj rolę przyzwyczajenie do tego rozwiązania, częściowo – preferencje wynikające z racjonalnych przesłanek. Wybór modeli jest bardzo duży – dobrze przeczytać przed zakupem recenzje innych użytkowników!

Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu