Japońska firma podarowała niepalącym pracownikom 6 dodatkowych dni wolnego.

W jaki sposób radzić sobie z niekontrolowanymi przerwami na papierosa w miejscu pracy? Zarząd organizacji Piala Inc. wpadł na doskonałe rozwiązanie tego problemu – zaoferował niepalącym pracownikom 6 dodatkowych dni urlopu, by zrekompensować im brak regularnych okienek. Siedziba firmy, znajdująca się na 29. piętrze wysokościowca, wymuszała na palaczach wycieczki do strefy podziemi – jedna przeprawa zajmowała im średnio cały kwadrans. Nie trzeba tłumaczyć, w jaki sposób przerwy na palenie wpływały negatywnie na ich produktywność. Nowa polityka urlopowa to nie tylko całkiem sprawiedliwe rozwiązanie, ale także skuteczny sposób na zniechęcenie pracowników do sięgania po papierosy.

„Byłam zatrudniona w firmie o elastycznym czasie pracy. Palacze musieli się logować przed swoimi przerwami i po ich zakończeniu. To niesamowite, ile osób rzuciło palenie, kiedy im za to nie płacono!”

„6 dni wcale by nie wystarczyło, by pokryć okienka dla palaczy w mojej firmie. Niektórzy ludzie wychodzą na 10-15 minut dosłownie co godzinę! Robią sobie z nas jaja i nie obchodzi ich, co mamy do powiedzenia na ten temat…”

„A co z niepalącymi, którzy spędzają w toalecie po 50 minut co 2 godziny?”

Reklama

Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu