Kerry Washington ujawnia szokujący rodzinny sekret, który wywrócił jej świat do góry nogami!

Kerry Washington odkrywa, że utrzymujące się od dzieciństwa poczucie „niezupełnie przynależności” do rodziny było wynikiem długo skrywanej rodzinnej tajemnicy. Tajemnica wyszła na jaw, gdy aktorka planowała wziąć udział w programie „Finding Your Roots with Henry Louis Gates Jr.”, podczas którego gwiazdy badają swoje pochodzenie poprzez testy DNA. Jej rodzice zaczęli wariować, gdy przyszła kolej Kerry na przesłanie jej próbki.

Decyzja Washington o odkryciu swoich korzeni spowodowała prywatną rozmowę jej rodziców z gospodarzem, który poradził im, aby przed rozpoczęciem zdjęć do programu omówili te rewelacje na osobności. Wiosną 2018 roku Washington otrzymała zaproszenie na dyskusję rodzinną. Chociaż odkrycie to zapewniło jasność jej własnej narracji, odsłoniło także poczucie ulgi po latach poczucia, że jej rodzice zatajali informacje.

Zastanawiając się nad jej przeszłymi zmaganiami z lękami, problemami z samooceną i zaburzeniami odżywiania, Washington spekulowała, że te wyzwania mogły być podświadomą reakcją na poczucie ukrytej prawdy jej rodziców. Wyjaśnia to jako dysonans, stwierdzając, że kłamstwa na temat jej ciała doprowadziły ją do myśli, że „było coś w niej, co musiała naprawić”.

Washington wspomniała, że zachowała spokój, zadała wiele pytań i starała się okazać łaskę swoim rodzicom w tym najwyraźniej dla nich trudnym momencie. Odkryła, że zmagając się z problemami związanymi z płodnością, zdecydowali się na wykorzystanie do poczęcia anonimowego dawcy nasienia i wyznała, że prawie postanowili nigdy nie ujawniać jej tej informacji.

„Zawsze miałam ten dziwny brak kontaktu z tatą, ale myślałam, że to moja wina. Myślałam, że nie jestem wystarczająco miłą osobą. Ale myśl, że nie jestem jego, nigdy nie przyszła mi do głowy. Pytanie brzmiało: dlaczego nie możemy być bliżej?” – wspomina zdobywczyni nagrody Emmy.

Wyznanie to nie tylko nie podkopało więzi rodzinnej, ale ją wzmocniło. „Naprawdę zaczęłam okazywać rodzicom dużo więcej miłości, współczucia i zrozumienia.” – mówi aktorka. „To głębokie zanurzenie się w historię naszej rodziny sprawiło, że postawiłam się na ich miejscu i pomyślałam o tym, przez co musieli przejść, przez co przeszli i co poświęcili.”

Umocniona nowo zdobytymi informacjami, Washington poczuła się zmuszona podzielić się ze światem swoją autentyczną historią w książce „Thicker Than Water”. Washington podjęła wysiłki, aby odnaleźć jej biologicznego ojca, jednak pomimo wszelkich starań jego tożsamość pozostaje nieznana.

W swoich wspomnieniach aktorka przyznaje, że jej rodzice musieli zmierzyć się z trudnościami związanymi z odkryciem, ale wspomniała o ich ogólnym wsparciu. Zastanawiając się nad swoimi doświadczeniami, mówi: „Nadal zmagam się z brakiem wiedzy na temat połowy mojego biologicznego dziedzictwa. Przynajmniej teraz ta łamigłówka nie ma żadnych nieprawidłowych elementów.”

Reklama

Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu