Kobieta była wyszydzana przez lekarzy, a później zdiagnozowano u niej 47-kilogramowy guz jajnika!

20-letnia kobieta mówi, że ma teraz „drugą szansę na życie” po chirurgicznym usunięciu 47-kilogramowego guza jajnika, który zawierał około 46 litrów płynu. Lekarze uważali, że guz mógł rosnąć, odkąd zaczęła owulować.

Allison czuła, że lekarze ignorowali wszystkie jej objawy twierdząc, że są to komplikacje związane z nadwagą.

Allison Fisher od piątej klasy miała wystający, okrągły brzuch. Wspomina: „Patrząc wstecz na zdjęcia z piątej klasy, zauważyłam, że coś jest nie tak. Nieznajomi często pytali mnie, czy jestem w ciąży”. Od dziecka lekarze zawsze mówili jej, żeby schudła, niezależnie od tego, czy była przeziębiona, czy miała infekcję ucha. Więc dziewczyna unikała chodzenia do lekarza, kiedy tylko było to możliwe, nawet gdy miała roczną miesiączkę w 2020 roku. „Pozwoliłam sobie uwierzyć, że jeśli to zignoruję, to przeminie.” – kontynuuje Fisher. „Bałam się. Po prostu bardzo się bałam.”

W 2021 roku, po zobaczeniu, jak jej mama pokonała raka, zdała sobie sprawę, że nie powinna już dłużej ignorować własnych problemów zdrowotnych. Chciała móc opiekować się mamą, a nie żeby mama opiekowała się nią. W tym czasie jej żołądek był „twardy jak skała”, co utrudniało poruszanie się lub stanie przez ponad pięć minut. „Czułam się, jakbym była w ciąży z dziesięciorgiem dzieci.” – wyjaśniła. „Nie mogłam leżeć na brzuchu. Czułam się, jakby wszystkie moje narządy zostały zmiażdżone.” — otwiera się Allison. Ale dziewczyna bała się iść do lekarza z powodu pandemii.

W listopadzie 2022 roku Allison w końcu trafiła do lekarza, kiedy masa zaczęła wpływać na jej zdolność oddychania.

„Czułam ogromny ból, którego nie można było wyleczyć lekami.” — wspomina ten okres. Dr Martin Martino, ginekolog-onkolog z Ascension St. Vincent’s, gdy ją zobaczył, wiedział, że coś jest nie tak.

Po tym, jak tomografia komputerowa ujawniła 47-kilogramowy guz na jej prawym jajniku, ujawniła się także 5-kilogramowa masa na lewym jajniku, który również został trzykrotnie skręcony wokół siebie. Kiedy otrzymała wyniki identyfikujące masywny guz jajnika o wymiarach 50 cm na 50 cm, płakała ze szczęścia.

Po tym, jak Allison obudziła się po operacji, jej pierwsze słowa brzmiały: „Dziękuję bardzo! Uratowaliście mi życie!”

Allison miała wiele trudności w latach szkolnych z powodu swojej wagi. Prowadziła więc życie samotnika. Ale teraz ma wiele planów na przyszłość: „Czuję się teraz taka niezależna, mogę nosić ubrania, widzę swoje stopy, mogę po prostu istnieć jako osoba”. Ma nadzieję, że w ciągu najbliższych kilku miesięcy przejdzie operację zmniejszenia żołądka, a następnie pójdzie na studia.

Allison udzieliła również rady każdemu, kto boi się wizyty u lekarza: „Chcę, aby inni ludzie wiedzieli, że jeśli boją się chodzić do lekarza, to ty znasz swoje ciało najlepiej, nikt nie może ci powiedzieć inaczej, a ty po prostu musisz naciskać na odpowiedzi!”

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu