Kobieta, która dwukrotnie wygrała walkę z rakiem, po 22 latach powróciła do szpitala w roli pielęgniarki.

Bezlitosne choroby nowotworowe nie oszczędzają nawet najmłodszych. Montana Brown, u której zdiagnozowano rzadką odmianę raka tkanki łącznej, przekonała się o tym dwukrotnie. Po raz pierwszy wstrząsająca wiadomość spadła na jej rodziców, kiedy miała zaledwie dwa latka. Po roku chemioterapii w AFLAC Cancer Center w Atlancie dziewczynka doszła do siebie, wkraczając zdrowo w szczęśliwy okres dzieciństwa. Niestety, jako 15-latka na nowo przeżyła koszmar z najmłodszych lat, lecz po raz kolejny wygrała walkę z rakiem. Ciężkie przeżycia z tamtych czasów zainspirowały ją do podjęcia ważnej życiowej decyzji – postanowiła w przyszłości całkowicie poświęcić się pomocy dzieciom z nowotworami. „Pielęgniarki naprawdę okazały mi wiele dobroci i współczucia.” – opowiada Montana – „To bardzo pomogło w ciężkich chwilach mnie i moim rodzicom. Zapragnęłam być taka, jak one.” Młoda bohaterka nie sądziła, że zdoła spełnić swoje marzenie już w wieku 24 lat – co więcej, że będzie pracować w miejscu, w którym sama powróciła do zdrowia jako mała dziewczynka.

„Jako dziecko, Montana pokonała raka dwukrotnie. Po raz pierwszy w wieku 2 lat, następnie jako 15-latka. Przez cały ten czas marzyła o tym, by w pracować w przyszłości jako pielęgniarka na oddziale dziecięcym. W tym tygodniu, podczas miesiąca świadomości istnienia problemu raka wśród dzieci, Montana powróciła do nas, by dołączyć do personelu naszego szpitala.”

„Gratulacje, Montana! To fantastycznie, że jesteś w CHOA! Kiedy mój wnuk trafił do AFLAC, cudowne pielęgniarki stały się całym naszym światem. Życzę wiele szczęścia.”

„To najlepszy post, jaki dzisiaj przeczytałam! Poruszył moje serce. Gratuluję, Montana! Tak trzymaj! Masz naprawdę wielkie możliwości!”

„Tym razem naprawdę się wzruszyłem, prawie zabrakło mi słów. Dawaj, dziewczyno! Pozwól swoim marzeniom kierować się w stronę przyszłości. Daj z siebie wszystko!”

Reklama

Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu